Alarm Sistemini Kiralamak mı Yoksa Satın Almak mı ?

 

Merhaba bir çok kişinin alarm sistemi kurduracağı zaman kafasına  takılan bir konudur bu. Ev yada iş yerine kurdurtmak istediği alarm sistemini satın mı almalı yoksa kiralamalı, bu gün iki farklı satış politikası arasındaki farkları, kullanıcılara faydalarından ve zararlarından bahsedicez.

Alarm sistemi kurulumunda bir çok kullanıcı pronet alarm sistemi kiralama hizmetini tercih etmekte olup bize göre alarm sistemi kiralama hizmeti alarm sisteminin satın alınmasından daha maliyetlidir.

Alarm sistemi kiralama nedir ?

Ev yada iş yerinin hırsızlığa karşı korunması için takılan tüm ürünlerin hizmeti veren firmaya ait olup sadece kullanma hakkına sahip olduğunuz bir satış sistemidir.

Kiralanan alarm sisteminde ürünler size ait olmayıp bu ürünler için aylık bir bedel ödemek kaydı ile firmaya ait alarm ürünlerini kullanmış olursunuz.

En basit bir ev için pronet tarafından kurulan kiralık alarm sisteminin aylık kiralama maliyeti ortalama 90 tl dir. Aylık kiralama maliyetinin yanında ilk kurulumda pronet firması tarafından kurlum ve aktivasyon bedeli talep edilmekte olup bu bedelde yaklaşık olarak 100 tl dir. Pronet alarm kiralama hizmeti için kullanıcıdan 24 aylık bir taahhüt istemekte olup 24 ay sonunda alarm sistemi kiralama hizmetinden vazgeçerseniz alarm sisteminin sökülmesi için 100 tl ye yakın bir demontaj bedeli istenmektedir.

Pronet alarm fiyatları

Pronet 1 pır  1 manyetikli  alarm sistemi kiralama bedeli : 90 tl  

24 aylık taahhüt zorunluluğu = 90 x 24 = 2160 tl 

     Alarm Montaj bedeli      : 100 tl 

     Alarm Söküm bedeli      : 100 tl

24 Aylık Toplam Kiralama Bedeli  : 2360 tl 

( Alarm sisteminde  takılacak ürün adetleri arttıkça aylık kira bedeli de artacaktır. )

Tüm bu rakamlar toplandığında ortaya ciddi paralar çıkmakta olup alarm sisteminin kiralanması, alarm sisteminin satın alınmasında kat ve kat daha maliyetli olduğunu göstermektedir.

Aynı adetlerde ürünlerle tasarlanmış olan bir paradox alarm sisteminin montaj dahil satış fiyatı yaklaşık 800 tl dir.

Hesap ortada iken kiralama yapmak size neredeyse yarı fiyatından daha ucuza satın alabileceğiniz bir alarm sistemi için ederinden fazla para ödemenize neden olacaktır.

Alarm sistemi kiralama yapmadan önce şikayetvar.com da kiralama yapan firmalar la ilgili yaşanan sorunları mutkala incelemenizi  tavsiye ederiz.

Alarm sistemi şikayetleri

https://www.sikayetvar.com/alarm-sistemi

Firmamızdan İstanbul, Bursa ve Gaziantep illeri için alarm sistemi kurulumu hizmeti alabilirsiniz.

Alarm Sistemi Fiyatları 

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Bahçeşehir Alarm Sistemi

Paradox alarm bahçeşehir,dsc alarm, bahçeşehir alarm montajı, bahçeşehir alarm servis, alarm montajı, bahçeşehir dsc alarm, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir