Alarm Sistemini Kiralamak mı Yoksa Satın Almak mı ?

alarm_sistemini_satin_almakmi_kiralamakmi

Merhaba bir çok kişinin alarm sistemi kurduracağı zaman kafasına  takılan bir konudur bu. Ev yada iş yerine kurdurtmak istediği alarm sistemini satın mı almalı yoksa kiralamalı, bu gün iki farklı satış politikası arasındaki farkları, kullanıcılara faydalarından ve zararlarından bahsedicez.

Öncelikli olarak satın alma durumundan bahsedelim. 

Alarm kontrol paneli , 1 adet pır dedektör, 1 adet manyetik kontak, 1 adet harici siren, akü, trafodan oluşan  bir alarm sisteminin montaj dahil maliyeti 500 tl civarıdır, ürün sayısı arttıkça maliyet yükselir.Burada dikkat edilmesi gereken iki nokta var.

1- Sistem markası ve ne malı olduğu. ( Çin malı alarm sistemlerinden kaçının başınız baya ağrıyabilir.)

2- Sistemin montajının düzgün yapılması ve kontrolü.

Satın alma yapılan bir sistem, alarm durumunda telefonla müşteriyi arama, merkezi gözlem istasyonunu aboneliği yada GSM modül takılarak SMS ve seli arama şeklinde alarmları haber verebilir.

Sistemin satın alan birçok kişinin yaşadığı en büyük iki problem vardır.

1- Yanlış alarmlar :  Bunun birçok sebebi olabilir. En belirgin sebepleri, sistemin düzgün montaj edilmemesi, sistemde kullanılan pır dedektörlerin kalitesiz olması yada takıldığı noktada fare var ise dedektörün hayvan algılamama özelliği olmaması.

2: Sistemin teknik desteğinin verilmesi: Amatör yada işgüzar bir firmaya alarm sistemini kurdurmuşsanız sistemde yaşanan sıkıntılara teknik olarak çözüm bulamemaz yada kuran kişiye servis taleplerinizde ulaşamamanız, bu gün gelicem yarın gelicem gibi boş vaatlerde bulunulması gibi durumlarla çok sık karşılaşırsınız.

Bu durumda olan bir çok kişi bulunmaktadır. Karşılarında bir muhatap bulmak istiyen kişiler bu tür  sebeplerden dolayı kiralama firmalarını tercih etmektedir.

Kaliteli ürünlerle profesyonel bir firmaya kurdurulmuş alarm sistemi sorun çıkartmaz.

Alarm sisteminin kiralanması

Alarm kontrol paneli , 1 adet pır dedektör, 1 adet manyetik kontak, 1 adet harici siren, akü, trafodan oluşan  bir alarm sisteminin kiralama aylık beledi genellikle 30 usd tl olarak 65 tl dir ve ürün sayısı arttıkça kiralama bedeli yükselir.ayrıca kiralama yapan firmalar montaj için ek bir bedel talep etmektedir. Sistem 12 yada 24 ay taahhütname şartı ile kiralamaktadırlar.Son zamanlarda kiralama yapmak istemeyen müşteriler için sistemlerin belli bir kullanım süresi sonunda kendilerine devredilmesi, yada sistemi satıp alarm kontrol merkezi aboneliği için aylık ücret talep etmeleri şeklinde farklı satış politikaları belirlemeye başlamışlardır.

Kiralama yapan bir çok kişinin en çok yaşadığı sıkıntı, aboneliklerini iptal ettiriken kendilerinden ekstra ücret istenmesidir. Bu nun iki sebebi vardır.

1 Aboneliğin anlaşılan taahhütname süresinden önce iptal edilmesi

2 Cihazlar size ait değil ise sistemin sökülmesi için servis ücreti

Dikkat edilmesi gereken nokta sistemi kiralarken sözleşmenin tam olarak okunması ve kullanıcının  yükümlülüklerini tam olarak bilmesi gerekmektedir.

Kiralama sisteminin en büyük avantajı (firma satışçıları gider gösterip vergi indirimi yapabilirsiniz desede)karşınızda muhatap olabileceğiniz firma ve teknik servis olmasıdır. Tabi hizmet alacağımız firmanın teknik servis hizmetinin kaliteli olması gerekmektedir.

Kiralama firmalarını aşağıda belirttiğimiz sitede araştırabilir , buradaki şikayetlere göre karar verebilirsiniz.

http://www.sikayetvar.com/kategori/elektronik/guvenlik-sistemleri

Alarm sistemiyle ilgili sormak istediğiniz sorularınızı destek@elektronikguvenliksistemleri.info mail adresine gönderebilirsiniz.

Bu Web Sitesinde yer alan hiçbir içerik, elektronikguvenliksistemleri.info yöneticileri’nin izni olmadan kopyalanamaz, dağıtılamaz, ticari bir amaçla kaynak gösterilmek suretiyle dahi kullanılamaz ve hiçbir format altında bilgisayar sistemlerine aktarılamaz.

 

 

 

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Bahçeşehir Alarm Sistemi

Paradox alarm bahçeşehir,dsc alarm, bahçeşehir alarm montajı, bahçeşehir alarm servis, alarm montajı, bahçeşehir dsc alarm, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir