Bekçi Kontrol Sistemi Nedir ?

Bekçi tur kontrol sistemi, bekçi kontrol kalemi, devriye tur sistemi, devriye kontrol sistemleri, bekçi kontrol saati, bekçi tur kontrol sistemi programı, bekçi kontrol sistemi fiyatları

bekci-tur-kontrol-sistemi

Güvenlik görevlilerinin, görevleri süresince belirlenen noktaları düzenli olarak belli aralıklarla kontrol etmesi için kullanılan sistemlere denir. Tur kontrol sistemi sayesinde belirlenen noktaların kontrol edilip edilmediği bilgisayar aracılığıyla günlük yada haftalık olarak rapor halinde görülebilir.

Bekçi tur kontrol sistemi çalışma prensibi ; 

Devriye tanıtma kartları

bekçi_tanıtma_kartıSistemi kullanacak olan olan her güvenlik görevlisi için tanıtma kartı vardır. Bu tanıtma kartları    sayesinde tur kontrol işlemini kimin yaptığı sisteme tanımlanır.

Kontrol noktası

tur_kontrol_noktası

Güvenlik görevlilerinin devriye esnasında kontrol etmesi gereken noktalara takılır.

Okuyucu Kalem

bekçi_tur_kontrol_kalemi

Güvenlik görevlilerine devriye esnasında kontrol noktalarını okutması için verilen cihazdır.

Devriye görevine çıkacak olan güvenlik görevlisi, okuyucu kaleme ilk olarak  kendi devriye tanıtma kartını okutarak devriye görevine başlar. Devriye esnasında tek tek noktaları dolaşır, noktaları kaleme okutarak devriye görevini tamamlar.

Bilgisayar veri aktarım ve şarz standı

tur_kontrol_bilgisayar_aktarım_cihazı

Günlük, haftalık yada aylık olarak kalem içerisindeki bilgiler usb kablo ile  bilgisayara  kurulan bekçi tur kontrol yazılımına aktarılır. Yazılım sayesinde ister mail olarak, yada exel olarak günlük, haftalık, aylık personel bazında yada genel bazda devriye tur kontrol raporu alınabilir.

 

 

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Neutron 2 MegaPixel AHD Kamera Seti

Neutron ahd kamera fiyatları, 2 megapixel ahd kamera, neutron güvenlik kamerası, ahd kamera seti, güvenlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir