Ev Alarm Sistemi

Alarm sistemi, ev alarm sistemi, alarm fiyatları, ev alarm sistemi fiyatları, kablosuz ev alarm sistemi, hırsız alarm sistemi.

ev-alarm-sistemi-fiyatları

Ev için alarm sistemi kurdururken nelere dikkat etmeliyiz ?

Öncelikle alarm sistemi ciddi bir iştir, kaliteli ürünlerle ve düzgün bir montaj ekibi ile kurulması gerekmektedir. Evinize alarm sistemi kurdururken dikkat etmeniz geren bazı önemli noktalar vardır. Bu yazımızda sizleri bilinçlendirmek amacıyla bu önemli noktalardan bahsetmek istedim.

1- Alarm sistemi markası ? 

Sistem kurdururken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biridir. İnternet üzerinden forum sitelerinde araştırma yapıldığında bir çok alarm sistemi kullanıcısı DSC Alarm sistemlerini önermektedir, fakat günümüzde dsc yerine Paradox alarm sistemini tercih etmenizi tavsiye edicem. Birçok kişide neden kullanıcılar dsc alarm sistemini önerirken siz paradox alarm sistemin öneriyorsunuz sorusunu en basit cevap ile dsc alarm ürün gamı olarak kendini geliştirmedi cevabını verebilirim. Paradox alarm da telefon ile alarmı açıp kapatabilir yada internet üzerinden tüm alarm sisteminizi kontrol edebilirsiniz dsc alarm da böyle bir özellik yoktur. Yada kablosuz bir paneli bulunmamaktadır, kablolu panele ilave modüller takılarak kablosuz özelliği eklenmektedir gibi bir çok sebep sayabilirim. Çok uzatmadan alarm sistemi alırken kesinlikle çin malı sistemlerden uzak durunuz. 

2- Alarm sistemini kiralamak mı ? yoksa satın almak mı ? 

Bir çok kişinin alarm sistemi kurduracağı zaman kafasına  takılan bir konudur bu. Evine kurdurtmak istediği alarm sistemini satın mı almalı yoksa kiralamalı, iki farklı satış politikası arasındaki farkları, kullanıcılara faydalarından ve zararları nelerdir.

Alarm kontrol paneli , 1 adet pır dedektör, 1 adet manyetik kontak, 1 adet harici siren, akü, trafodan oluşan  bir alarm sisteminin kiralama aylık beledi genellikle 30 usd dir ve ürün sayısı arttıkça kiralama bedeli yükselir. Ayrıca kiralama yapan firmalar montaj için ek bir bedel talep etmektedir. Sistem 12 yada 24 ay taahhütname şartı ile kiralamaktadırlar. Son zamanlarda kiralama yapmak istemeyen müşteriler için sistemlerin belli bir kullanım süresi sonunda kendilerine devredilmesi, yada sistemi satıp alarm kontrol merkezi aboneliği için aylık ücret talep etmeleri şeklinde farklı satış politikaları belirlemeye başlamışlardır.

Kiralama yapan bir çok kişinin en çok yaşadığı sıkıntı, aboneliklerini iptal ettirirken kendilerinden ekstra ücret istenmesidir. Bunun iki sebebi vardır.

1 –  Aboneliğin belirtilen taahhütname süresinden önce iptal edilmesi

2 – Cihazlar size ait değil ise sistemin sökülmesi için servis ücreti

Dikkat edilmesi gereken nokta sistemi kiralarken sözleşmenin tam olarak okunması ve kullanıcının  yükümlülüklerini tam olarak bilmesi gerekmektedir.

Kiralama sisteminin en büyük avantajı (firma satışçıları gider gösterip vergi indirimi yapabilirsiniz dese de) karşınızda muhatap olabileceğiniz firma ve teknik servis olmasıdır. Tabi hizmet alacağımız firmanın teknik servis hizmetinin kaliteli olması gerekmektedir.

Alarm kiralama firmalarını aşağıda belirttiğimiz sitede araştırabilir , buradaki şikayetlere göre karar verebilirsiniz.

https://www.sikayetvar.com/arama/alarm+sistemi

Alarm sistemi satın alındığında , kiralamanın aksine sistem sizin olmaktadır. Bir çok son kullanıcının sorduğu soru, sistemi satın aldığımızda pronet gibi bir merkeze bağlanabilir mi sorusudur. Evet alarm sistemini satın aldığınızda pronet gibi alarm sistemi takibi yapan valilikle anlaşmalı özel merkezi gözlem istasyonlarına alarm sisteminiz bağlanılabilir. Alam izleme merkezinin yıllık abonelik bedeli vardır, bu bedel firmadan firmaya değişmektedir. Alarm gözlem istasyonu takibi istenmiyor ise alarm sistemi belirtilen cep yada sabit telefon numaralarını arayabilir.

Alarm gözlem merkezleriyle ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Alarm izleme merkezi 

Satın aldığınızda alarm sistemi maliyeti sistemin kurulacağı yerin özelliklerine göre kullanılacak ürünlerin sayısına ve tipine göre değişmektedir.

Alarm sistemi fiyatları için aşağıdaki linki tıkayarak farklı model alarm sistemlerini inceleyebilirsiniz.

Alarm sistemi fiyatları

Müşteri Hizmetleri

08508404684  – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Paradox Alarm Servisi

Paradox ev ve iş yeri alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan paradox alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.