Hat Trafolu Ses Sistemleri

Hat trafolu hoparlör nedir, hat trafolu hoparlör bağlantı şeması, hat trafolu amfi kurulumu, westa hat trafolu hoparlör, westa ses sistemleri, mağaza seslendirme sistemleri

hat_trafolu_ses_sistemi

Kurulacak ses sisteminde 6 yada ve üzeri adette hoparlör sayısı var ise sistem hat trafolu amplifikatör ve hat trafolu hoparlör kullanılarak oluşturulmalıdır. Hat trafosunun amacı amplifikatör çıkışına yüksek sayıda hoparlörün paralel olarak bağlanabilmesi ve uzun mesafelerde oluşacak kayıpları engellemektir. Hat trafolu ses sistemlerinde, kullanılacak hoparlörlerde hat trafosu bağlanır.

Merkezi seslendirme ve acil anons sistemlerinde hoparlör sayısı çok yüksek adetlerde olabilmektedir. Bu gibi durumlarda hoparlör sayısına göre sistem hat trafolu olarak tasarlanır. Hat trafolu amplifikatörler mono çalışır.
Trafolu amfilerin   70 – 100V   bir trafolu hoparlör çıkışı mevcuttur. Amfiye bağlanacak hoparlörlere trafo yerleştirilir, böylece gelen ses zayıflamadan hem uzaklara kadar iletilmiş hem de birden çok hoparlör peş peşe paralel bağlanabilir. Özellikle hastane, okul vb. alanlarda bu tip amplifikatörler kullanılırlar.

Sistemde kullanılacak hoparlör sayısı ve hoparlörlerin üzerlerinde bulunun trafoların watt gücüne göre amfi kullanılmalıdır.

Sistem satın alırken mutlaka ithalatçı firmanıza sistemdeki hoparlör ayısını belirtmelisiniz. Firma elindeki hoparlör ve amfi seçeneklerine göre siz uygun ürünler seçip fiyatlandıracaktır.

wm-500ut-amfi

Hat trafolu amfilerde hoparlör bağlantıları 0 ila 100 v çıkışlarına yapılır.

hat_trafolu_hoparlörHat trafolu amfinin 0V ucu hoparlörün eksi ucuna, 100V ucu hoparlörün artı giriş ucuna bağlanmalıdır. 

Ses sistemi ihtiyaçlarınız ve ürün fiyatları için 0532 582 65 87 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Neutron 2 MegaPixel AHD Kamera Seti

Neutron ahd kamera fiyatları, 2 megapixel ahd kamera, neutron güvenlik kamerası, ahd kamera seti, güvenlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir