Hırsızlığa Karşı Korunmada Doğru Bilinen Yanlışlar

Alarm sistemleri, hırsızlara karşı alınacak önlemler, hırsızlık ile ilgili yanlış bilinenler, ev alarm sistemleri, alarm testi

Hırsızlığa Karşı Korunmada Doğru Bilinen Yanlışlar

Yanlış : Demir parmaklık, panjur, çelik kapı, kırılmaz cam beni hırsızlardan korur.

Doğru : Bu tür mekanik önlemler hırsızları ancak yavaşlatır. Mekanik önlemlerin yeterli olabilmesi için alarm sistemi kurdurulmalıdır.

Yanlış : Oturduğum site girişinde güvenlik görevlisi yada bekçi var, evime yada iş yerime hırsız giremez. 

Doğru: Güvenlik görevlisi caydırıcı bir önlem olsa da içeriye giren herkesi tanımak mümkün olamayacağı için kötü hırsızları engellemek oldukça zordur.

Yanlış: Benim sigortam var, alarm sistemi kurdurmama gerek yok.

Doğru: Sigorta hizmeti hırsızlık sonrası zararlarınızı karşılar, hırsızlığı engellemez yada hırsızı yakalayamaz, üstelik canınızı korumaya almaz. Sigorta ve alarm sistemi birbirinin tamamlayıcısıdır, alternatifi değil.

Yanlış: Evde her zaman birisi oluyor, ev hiç boş kalmıyor alarm sistemini zaten kullanmıyacam. 

Doğru:  Hırsızlık girişimlerinin yüksek bir kısmı ( üçte ikisi ) hane halkı evdeyken gerçekleşmektedir, ayrıca alarm sistemi sadece malınızı değil malınızı da korumaktadır.

Alarm sistemi hırsızlık önleminde alınabilecek en iyi önlem fakat alarm sisteminin düzgün çalışıyor olması gerekmektedir. Alarm sistemi bakımı nasıl yapılır konumuzu göz atın, alarm sistemi bakımınızı mutlaka yapın.

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Bahçeşehir Alarm Sistemi

Paradox alarm bahçeşehir,dsc alarm, bahçeşehir alarm montajı, bahçeşehir alarm servis, alarm montajı, bahçeşehir dsc alarm, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.