Kamera Görüntüsünü Uydu Sisteminden İzleme Nasıl Yapılır

Merkezi uydu sistemine kamera sistemini bağlamak, güvenlik sisteminin merkezi anten sistemine bağlantı şeması,  RF modülatör kamera bağlantısı nasıl yapılır.

uydu sistemi kamera bağlantısıGüvenlik sistemleri eğitimi verdiğim bir çok bayimin en çok sorduğu sorulardan biri dir kamera görüntüsünü merkezi uydu sisteminden nasıl alabiliriz, aslında basit bir işlemdir, sadece dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

İlk olarak uydu sisteminden tek bir kamera görüntüsü mü yoksa dvr kayıt cihazı görüntüsü mü alacağız bunu bilmemiz gerekir. Tek bir kamera görüntüsü alacak isek kamera kablosu uydu santrali yanına  çekilmelidir. Dvr kayıt cihazı görüntüsü izlenmek isteniyor ise kayıt cihazı video çıkış ucundan görüntü kablosu uydu santrali yanına çekilmelidir.

Kamera görüntüsünün video sinyalinden RF sinyaline dönüştürülmesi gerekir, bunun için RF modülatör kullanılır. Ucuz RF modületörler güçlü bir sinyal çıkışına sahip olmadıkları için kaliteli RF modülatör kullanılmalıdır.

RF modülatör üzerinde Video girişi ses girişi bulunur. Görüntü kablosu bu video girişine tos konnnektör ile bağlanır. Modületörün RF sinyal çıkış ucu uydu santralinin  çatı anteni giriş ( TER ) ucuna bağlanır. Böylelikle santral tarafındaki yapmamız gerekn işlemler bitmiş olur.

kamera görüntüsünü uydudan izleme

Daire içerisinde uydusantralinden receiver cihazına gelen kablo sökülür. Daire içerisinde kamera görüntüsü ile uydu sinyalini ayırmak için video bölücü kullanılır. Santralden gelen kablo bölücünün in girişine bağlanır. Bölü üzerindeki receiver çıkış ucundan uydu cihazına bağlantı yapılır. Kamera görüntüsünü izlemek için video bölücünün TV çıkışından televizyonun anten girişine kablo bağlanır.

rf modülatörTelevizyondan kanal arttırılarak kamera görüntüsü izlenmeye başlanılır.

RF Modülatör fiyatı ve sipariş için 0532 582 65 87 numaralı telefondan firmamıza ulaşabilirsiniz.

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Neutron TRA-5108-4NHD DVR Kayıt Cihazı

Kamera kayıt cihazı, TRA-5108-4NHD, neutron dvr, Neutron TRA-5108-4NHD DVR Kayıt Cihazı fiyatı. Neutron TRA-5108-4NHD DVR Kayıt …

4 yorum

  1. İyi günler ,

    Anlatığınız sistem ile evde bulunan kablo tv sistemi ile tv ye görüntü aktarılabilir mi?
    Ev içi girişte dağıtıcı ile 4 odaya kablo tv için anten kablosu çekildi . Bebek odasındaki anten kablosu ucuna kamerayı modulatör ile bağlayıp salondaki tv ye görüntüyü aktarabilir miyiz. Ev girşindeki dağıtıcı kısmında extra bir işlem yapmamıza gerek var mı.

  2. kamera sistemini uydu sistemine baglamak için 4 adet kamera ne gerekmektedir gerekli modulotöe harici cihaz gerekirmi ücreti bildirmenizi rica ederim

  3. ıyı akşamlar ınternnette araştırdım da bır türlü bulamadım neutron 2 mp ahd kayıt cihazı kullanıcam bır apartmanda ada ama ahd kayıt cihaz larının video cikışı yok bildiğiniz gibi bu cihazı rf mödülatörle aparrtmnaın dairelerinde komple kayıt cihazının göstermeyi nasıl becerırım vga dan görüntüyü videoya ceviricimi takıcam takarsam görüntü bozulur gıbı geliyor arartırıyorum ama bulamadım yardım ederdesniz sevınırım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir