Konvansiyonel Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Konvansiyonel yangın algılama sistemleri, konvansiyonel panel, yangın ihbar sistemi

konvansiyonel_yangin_algilama

Yangını, başlangıç aşamasında  tehlikeli boyutlara varmadan algılayarak, gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacak şekilde, sistemin takıldığı noktaya özel projelendirilmiş, tesis edilmesi yasalar gereği olan yangın erken uyarı sistemidir. Sistemler en basit anlamda, yangını başlangıç aşamasında algılayacak çeşitli tipteki algılama detektörleri, algılanan yangının değerlendirmesini yapacak ve gerekli olan yerleri uyaracak ana kontrol paneli ve sesli veya görsel uyarı cihazlarından meydana gelir.

Konvansiyonel sistemlerde, yangın yada ariza bilgisi panel üzerinde bölge (zone) bazında görülür. Sistemin kurulu bulunduğu bina bölümlere ayrılmıştır. Bu bölümleme kat bazında yada bina bazında yapılabilir. Sistemde kablo tesisatı, oluşturulacak bölge sayısına göre yapılır. Her bölgeye en fazla 20 detektör bağlanabilmektedir. İstenildiği kadar yangın ihbar butonu kullanılabilir. Siren kablosu panelden ayrı olarak çekilir.

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Neutron 2 MegaPixel AHD Kamera Seti

Neutron ahd kamera fiyatları, 2 megapixel ahd kamera, neutron güvenlik kamerası, ahd kamera seti, güvenlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir