AHD Kamera – AHD DVR Kayıt Cihazı Nedir ? AHD Kamera Fiyatları

AHD Kamera, ahd kamera fiyatı, ahd kamera sistemleri, ahd dvr kayıt cihazı, ahd kamera seti.

ahd-kamera

Güvenlik kamera sistemlerinde HDCVI kamera sistemlerinden sonra AHD Kamera sistemleri ön plana çıkmaya başladı. Bu günkü yazımızda AHD Güvenlik kamerası ve AHD dvr kayıt cihazlarından bahsetmek istedim.

AHD kamera koaksiyel yada CCTV kablo üzerinden 500 metre mesafeden herhangi bir gecikme veya kayıp olmadan çalışan HD ve Full HD video, sinyali aktarım teknolojisidir. AHD teknolojisini Ünlü Koreli şirket NEXTCHIP, firması geliştirmiştir.

AHD Kamera Teknolojisinin Temel Özellikleri

720p ve 1080p çözünürlükte HD görüntü kalitesi

AHD Görüntü Teknoloji video sinyalini oluştururken ve analog sinyalin parlaklık ve renk bileşenlerini bölerken yenilikçi bir görüntü tarama sistemi kullanır, bu da görüntüde ki bulanıklığın ortadan kaldırılarak renk üretiminin gelişmesine olanak tanır.

AHD görüntü formatı

Görüntü kalitesinde  kayıplar olmadan uzun mesefelerde görüntü aktarımı imkanı

500 metre  mesafeye kadar kalite kayıpları olmadan video sinyali iletilebilir.

ahd kamera çalışma mesafesi

Görüntüde gecikme olmadan nitelikli video iletimi

Ahd kamera görüntüsü iletiminde ip kameralardaki gibi gecikme yaşanmamaktadır.

ahd kamera vide sinyali iletimi

Evrensel uygulama

AHD dvr kaydediciler üç modda, yani 3 tür video kamera ile çalışabilir: standart analog D1 / 960H güvenlik kameraları, AHD kamera ve IP kameralar. Bu sayede mevcutta bulunan  standart analog video kameraları veya ip kameraları  AHD video kaydediciye bağlamaya olanak tanır.

ahd-sistem-sema

Tüm Markalarla Uyumluluk

AHD görüntü teknolojisini tüm üreticiler kullanabilmektedir, bu da müşterilerin uyumluluk endişesi yaşamadan dilediği rakip üreticiden AHD ekipmanlarını alabilmesine olanak tanımaktadır.

AHD Görüntü Teknolojisi

Ahd kamera içerisinde sinyal iyileştirici ve AHD sinyal iletim birimi (ISP+AHD TX) ile birlikte bir görüntü işlemcisi bulunmaktadır. AHD DVR kısmında ise dijital işlemci için (SoC) gerekli sinyali oluşturan bir ses-video codec bileşeni AHD RX bulunmaktadır.

ahd-CCD

AHD Kamera teknolojisinin önümüzdeki yıllarda CCTV sistemleri pazarında ciddi bir pazar payına sahip olacaktır.

AHD kamera demo çekim görüntüsü. ( Video ayarlarından görüntü kalitesini 720P yapmayı unutmayın )

Ahd kamera  fiyatları için ahd kamera satış sitemizi inceleyebilirsiniz

 

www.teknikdepo.net 

 

www.teknikdepo.net 

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

10 yorum

 1. Gerçekten siteniz harika bilgilerle dolu.

 2. Hocam merhaba,
  960H/D1 DVR cihazına 1 adet 720P veya 1080P kamera bağlamam mümkün mü?Eğer bağlanabiliyorsa kayıt formatı D1 mi olacak?
  Teşekkürler.

  • Merhaba maleseh 960H DVR kayıt cihazlarına 720p ve 1080p kamera takamazsınız, görüntü vermez. 720p ve 1080p kameranız ahd, HD-TVI yada HDCVI teknolojisine sahiptir. 960H dvr kayıt cihazları analog teknolojiye sahip cihazlardır desteklemez.

 3. Merhabalar Ümit bey,
  Binamıza güvenlik sistemi kurdurmak istiyoruz. Harekete duyarlı çalışsın, görüntü kalitesi iyi olsun(bina çevresindeki insanların simaları tanınır şekilde olsun) ve gece görüşü bulunsun istiyoruz bunun için bize sorun çıkarmadan istediğimiz özellikleri barındıran bir sistem tavsiyesinde bulunabilirmisiniz.

 4. Ïyi günler benim servis aracım var 4 adet kamera ve birde kaydedicim var.bunları AHD sistem e cevirmek istiyorum bana hangi kamera ve ahd kaydedici tavsiye edeşinize.
  Not.Görüntüleri araç ta bulunan görüntülü teyibimdeki
  Auk girişinden izliyorum.

 5. Ahd kamera aldım yeni diye bana spot kayıt cihazı ile spot harddisk gönderdiler şu an karşımda beni dinleyen kimse yok yani hepsi birer üçkağıttan ibaret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.