Airties Air 6271 Modem Port Açma Resimli Anlatım

Airtes modem port yönlendirme, dvr port açma, air 6271 modem ayarları.

airties-air-6271-modem-port-acma

1- İlk olarak web tarayıcımızdan yeni bir sayfa açıyoruz, sayfamızın adres çubuğuna modemimizin ayarları yapabileceğimiz 192.168.2.1 arayüz adresini giriyoruz.

airtes-air-6271-modem-port-acma

2- Modemimizin  şifresini giriyoruz. Fabrika ayarlarında şifre boş tur. Tsmam’a tıklayıp giriş yapıyoruz.

airtes-modem-port-acma

3- İlk olarak sol taraftaki menüde ” Firewall ” seçeneğine tıklayıp güvenlik duvarını kapatıyoruz ve kaydet butonuna tıklıyoruz.

airtes-modem-port-acma-1

 

4- Sol taraftaki menüden port açma bölümüne girebilmek için ” NAT ” menüsüne tıklıyoruz.

airtes-air-6271-modem-port-acma-2

Açılan  ” NAT ” menüsünde port yönlendirme seçeneğine tıkladığımızda karşımıza resimdeki sayfa geliyor.

5- Yeni seçeneğine tıklayıp açılan yeni sayfadaki bilgileri dolduruyoruz.

airtes-air-6271-modem-port-acma-3

ilk olarak kural adını belirliyoruz. Buraya istediğimiz yazabiliriz. İkinci olarak ” yeni ip adresi ” kısmına dvr kayıt cihazımızın ip adresini yazıyoruz ve ekle tuşuna basıyoruz. Sağ taraftaki kutuda yazdığımız ip adresi görünmesi gerekiyor. Sayfayı aşağıya doğru çekip ;

airtes-air-6271-modem-port-yonlendirme

uygulama adına istediğimiz yazıyoruz. WAN ve LAN alanlarındaki kısımlara dvr kayıt cihazımızın port numaralarını yazıyoruz. ve ” EKLE ” seçeneğine tıklıyoruz. Alt tarafta uygulama adı ve girdiğimiz port numaraları görünüyor. Bu şekilde kayıt cihazımızın kullandığı tüm portları ekleyip ” Kaydet ” tuşuna basarak yaptığımız bütün ayarları kaydediyoruz. Port yönlendirme işlemimiz bitmiş oluyor.

modem port yönlendirme ayarları

Görüntü Nakli ( İnternet Üzerinden İzleme ) Ayarlarının Yapılması

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir yorum

  1. ibrahim AKINCI

    Merhaba. Bana yardımcı olursanız sevinirim.
    Ben apartman dış kapı için ip kamera almıştım ama bağlayamadım. Dış kapıdan 2. Kattaki evimdeki inca (modem değil) ap routera kablo çektim. Ap 3.kattaki annemin dairesindeki Huawei (süperonline) modemine bağlı. Ben şimdi modeme mi yoksa kablosuz bağlı ap’yemi port açıcam. Ve hangi cihazın ip adresleri yazılmalı? Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.