Alarm Sistemi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Alarm arıza, alarm bakımı, alarm sistemi, teknik servis, periyodik bakım, alarm sistemi bakımı nasıl yapılır, alarm arıza giderme, alarm sistemi arızası.

Ev yada iş yerinizde kurulu bulunan alarm sistemi belli zaman aralıklarıyla teknik servis tarafından bakımı yapılmalıdır. Alarm sistemi periyodik bakımı yapılmaz ise  olası hırsızlık durumunda alarm sisteminiz çalışmaz. Alarm sistemizin bakımını mutlaka düzenli olarak yaptırmalısınız.

Alarm sistemi bakımı nasıl yapılır ? 

Kablolu ve kablosuz alarm sistemi bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur, alarm bakımı yapılırken aşağıdaki kontroller mutlaka düzgün bir şekilde yapılmalıdır.

  1.  Alarm paneli aküsü testi
  2.  Harici siren aküsü testi
  3.  Siren çalışma testi
  4. Alarm paneli telefon arama testi
  5. Sisteme bağlı alarm algılayıcı dedektörlerin çalışma testi
  6. Sistemde kablosuz dedektörler var ise pillerin yılda 1 kez değiştirilmesi

Alarm sisteminde panel içerisinde bulunan akü elektrik kesintilerinde sistemin çalışmasını sağlamaktadır, bu nedenle alarm panel aküsü 2 yılda bir değiştirilmelidir. Akü değişimi yapılmaz ise elektrik kesintilerinde sisteminiz çalışamaz duruma gelir bu nedenle harici sireniniz çalmaya başlar.

Kablosuz alarm sistemlerinde dedektörlerin pil değişimi de yılda bir kez ( bazı alarm markalarında kullanılan pil modeline göre yılda 2 kez ) yapılmalıdır.

Alarm sistemi tuş takımı üzerinde arıza durumları gösterilmektedir, kullanıcılar alarm sistemlerindeki arızaları tuş takımı üzerinden takip edebilirler.

Paradox alarm arıza görme

DSC Alarm arıza görme  

Firmamız bir çok alarm markasına İstanbul içi arıza ve bakım hizmeti vermektedir.

Alarm sistemini kuran kişi yada firmaya ulaşamazsanız, yada firmadan memnun değil iseniz İstanbul içi alarm sistemi servis ve bakım hizmeti için benden hizmet alabilirsiniz.

 

Teknik servis hizmeti için firmamıza  08508404684 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Servis hizmeti yoğunluğa göre aynı gün yada bir sonraki gün verilmektedir. Teknik servis ücreti sisteme ve semte göre değişmektedir telefon ile bilgi alınız. Servis esnasında arızalı olduğu tespit edilen ürünler indirimli fiyatlardan değiştirilmektedir.

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Paradox Alarm Servisi

Paradox ev ve iş yeri alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan paradox alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. …

Bir yorum

  1. Geri bildirim Anonim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.