Alarm Sistemi Çalışıyormu ? Alarm Sistemi Bakımı Nasıl Yapılır

Ev yada iş yerlerinizde kurulu bulunan alarm sistemi belli aralıklar çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir, alarm sistemimizin çalışıp çalışmadığını kendimiz kolaylıkla test edebiliriz.

ev alarm sistemi

Alarm sistemi test edilmesi 

1- Alarm sistemine tuş takımından şifremizi giriyoruz. Şifre girildikten sonra tuş takımı çıkış süresini saymaya başlamalıdır.

2- Çıkış süresi bittikten sonra sistemimizde takılı bulunan pır hareket dedektörüne görünerek yada giriş kapısında manyetik kontak takılı ise kapıyı açarak sistemin giriş süresini sayıp saymadığını kontrol ediyoruz. Tuş takımı dedektör bizi algıladıktan sonra giriş süresini sayması gerekir.

3- Süre bitene kadar şifremizi girmiyoruz, çünkü süre bittiğinde şifremizi girmezsek alarm sistemine bağlı harici sirenin ötmeye başlaması gerekir. Süre bittiğinde sirenin ötüp ötmediğini kontrol ediyoruz.

4- Siren ötmeye başladıktan sonra alarm sistemimizin telefon araması yapması gerekmektedir. Alarm paneline kayıtlı numaraların aranıp aranmadığını kontrol ediyoruz. Panel gözlem merkezine bağlı ise alarm verdikten sonra bilgi  gözlem istasyonununa ulaştı ise bizi arayıp bilgi vermesi gerekir. Gözlem istasyonu bizi aramaz ise bilgi ulaşmamıştır yada gözlem istasyonu işini düzgün yapmıyordur.

5- Alarm panelimizin telefon aramasını yapıp yapmadığını kontrol ettikten sonra şifremizi girip sistemi iptal ediyoruz.

Böylelikle sistemimizin olası bir hırsızlık durumunda görevini tam olarak yerine getirip getiremiyeceğini görmüş oluyoruz. Bu saydığım aşamalardan herhangi birinde olumsuzluk yaşanırsa mutlaka alarm sistemi kurulumunu yapan güvenlik sistemleri firmasına bilgi verip servis isteyerek arızanın giderilmesi sağlamamız gerekir.

Müşteri Hizmetleri 

08508404684 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.