Alarm Sistemi Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Günümüzde son kullanıcılar ev alarm sistemleri, yada iş yeri alarm sistemlerini satın almak yerine kiralamayı tercih etmektedir. Alarm sistemi kiralarken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır, bu yazımızda bunlardan bahsedicez.

alarm_sistemi_kiralama

  • Dikkat etmemiz gereken ilk nokta alarm sistemi kullanma taahhütüdür. Sistem kiralanırken sizlerin önünüze konulan sözleşmede alarm sistemi kullanım taahhüt süresi kaç aydır buna dikkat etmeliyiz. Taahhüt ettiğimiz süreden önce sistemi söktürmek istersek tazminat yada kalan hizmet süresi için ceza ödemek zorunda kalırız.
  • İnternette alarm sistemi kiralama yapan firmaları araştırdığımda en çok karşılaştığım şikayetlerden bir taneside sistem söktürülmek istendiğinde alarm sistemi sökülmesi için istenen teknik servis ücreti ve belirtilen taahhüt süresinden önce sistem söktürüldüğü için istenen tazminat bedelidir. Sistem kurulmadan önce bu şartların belirlenmesi yada sizlere bilgi verilmesi gerekir. Şikayetlerden anladığım kadarıyla bir çok kullanıcının bundan haberdar almaması.
  • Alarm sistemini kiralayacağımız firmanın kullandığı alarm paneli ve alarm sistemi dedektörlerinin markası önemlidir. Alarm sistemlerinde en büyük sorunlardan biri yanlış alarm dır. Alarm sistemi kurulumunda kalitesiz malzemeler seçilmiş ise sık sık yanlış alarm yada arıza verebilir, bu da sistemin güvenilirliğini sarsar.
  • Alarm sistemi kurulumu profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Sistem amatör kişiler tarafından kurulur ise sistemde sıklıkla arıza ve yanlış alarmlar meydana gelir.
  • Son alarak kiralama hizmetini veren firmanın arıza durumunda teknik servis hizmetidir. Alarm sisteminin arızalanması durumunda kısa bir süre içerisinde teknik ekibin mevcut arızaya müdahale etmesi gerekir.

Sistemi kiralayacağınız firmayı seçerken şikayet var sitesindeki  firma şikayet kayıtlarını incelemenizi tavsiye ederim.

Alarm sistemi kiralamak mı yoksa satın almak mı karar vermediyseniz sizleri aydınlatacak yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

 Güvenlik sistemleri şikayetleri    

Alarm Sistemini Kiralamak mı Yoksa Satın Almak mı ?

Alarm Sistemi Fiyatları 

Müşteri Hizmetleri 

08508404684 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.