Alarm Sistemini Oluşturan Elemanlar

alarm sistemi elemanlarıelektronik güvenlik,vcgüvenlik sistemleri

alarm_sis_elemanlari

Alarm sistemini oluşturan elemanlar 

Alarm Paneli; Alarm sisteminin tüm fonksiyonlarını yönlendiren ve tüm ekipmanın bağlı bulunduğu merkezi santraldir.

Şifre Paneli (Keypad); Alarm sistemini kurup kapatmak için, alarm algılandığında sistemin hangi bölgesinden kaynaklandığını görmek için kullanılır. Aynı zamanda alarm bölgelerinin durumu görülebilir, alarm bölgeleri devre dışı bırakılabilir, sistem arızaları görülebilir.

Uzaktan Kumanda; Alarm sistemini kurup kapatmak için ve acil panik durumlarında alarmı devreye sokmak için kullanılır

Manyetik Kontak; Kapı pencere, havalandırma kapağı, sürgülü kapı gibi yerinden oynatıldığında sorun olabilecek her türlü eşyada kullanılır. Örnek verecek olursak bir kapı açıldığında alarm sistemini devreye sokar.

Hareket (PIR) Dedektörü; Ortamdaki hareket, ısı yayan belli bir hacimdeki canlının hareketini algılar ve sistemi devreye sokar.

Duman Dedektörü;  Ortama yayılmış dumanın yoğunluğunu algılar ve sistemi devreye sokar.

Gaz Dedektörü;  Ortama yayılmış gazların yoğunluğunu algılar ve sistemi devreye sokar.

Panik Butonu; Acil durumlarda direkt olarak alarm vermek için kullanılır. Sesli veya sessiz alarma geçmesi, alarm panelinden programlanabilir

Harici Siren; Sistemin alarma geçtiği durumlarında dış mekanda sesli bir uyarı sağlar.Sabotaj koruması sayesinde kablosu kesildiği, açıldığı veya yerinden söküldüğü anda alarma geçer.

Dahili Siren; Alarm durumlarında iç mekanda sesli bir uyarı sağlar.

Alarm izleme merkezi

• Telefon hattı
• TCP/IP
• GSM
• GPRS  üzerinden sinyaller ulaştırılır.

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.