Alarm Sistemleri

Ev alarm sistemleri, hırsız alarm sistemleri, alarm sistemleri fiyat, en iyi alarm sistemi, paradox alarm,ev güvenlik sistemleri, iş yeri alarm sistemi

alarm sistemi

Alarm Sistemleri

Alarm sistemleri takılı bulunduğu yerde hırsızlık,  gasp, yangın, sağlık sorunu gibi durumları haber vermek ve  yardım çağırabilmek için kullanılan sistemlerdir. Sistem ev yada iş yerlerinizdeki risk noktaları tespit edilerek gerekli algılayıcı alarm sistemi elemanları ile oluşturulur.Alarm sistemi elemanları istenmeyen durumu algılar ve alarm paneline iletir, panel duruma göre alarm verir. Sistem alarm verdiği zaman sesle, ışıkla,  telefon ile  çevreye ve gerekli yerlere haber verir.

Kablolu ve Kablosuz olarak iki farklı tip alarm sistemi bulunmaktadır. Alarm sisteminin takılacağı yerin fiziki durumuna göre ( kablo çekme imkanı var mı ? ) alarm sistemi seçimi yapılır. Kablo çekilebilme imkanı yok ise sistem kablosuz alarm olarak tasarlanmalıdır.

En iyi alarm sistemi

Bir çok alarm  kullanıcısı yada alarm montajcı yapan için en iyi alarm sistemi hangisi sorusunun cevabı değişir. Kişi kullandığı alarm sisteminden memnun ise o alarm sistemi onun için en iyi alarm sistemi dir. Burada alarm sistemi markasından ziyade alarm montajını yapan ustanın da çok büyük önemi vardır. Alarm sistemi alarm montajından anlamayan yada alarm montajında uzman olmayan kişiler tarafından kurulmuş ise sistem ne kadar kaliteli olursa olsun sorun yaşatacaktır. Alarm sistemi kurulumu basit bir iş değildir, sorun yaşamak istemiyorsanız lütfen uzman bir teknisyene alarm sistemi kurulumunu yaptırınız.

Söktörde uzun yıllardır farklı markaların alarm panelini kullanmış biri olarak bana göre en iyi alarm sistemi paradox alarm sistemleri. Bunun en büyük sebebi paradox alarm ürün ganı çok farklı alarm sistemi ekipmanlarına sahip. Örnek verecek olursak en basit paradox alarm panelini bir modül takarak telefon üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Yada ip kontrol modülü ile cep telefonundan uygulama ile alarm sistemi açma, kapama yada durum bilgisi alabiliyorsunuz. Bazı alarm sistemi markalarında en üst modelinini telefon ile açma kapama dahi yaptıramıyorken paradoks alarm sistemi bu konuda kendini oldukça başarılı geliştirmiş bir alarm sistemidir.

Alarm Gözlem İstasyonu Nedir ?, Ne İşe Yarar.

alarm-gözlem-merkezi

Alarm sistemlerinin kesintisiz olarak 7 gün 24 saat alarm sinyallerini bildirdiği merkezdir. Alarm gözlem istasyonları  içişleri bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenir ve alarm gözlem merkezleri özel güvenlik yasasına tabidir. Görevleri sadece gelen alarmları takip edip kayıt altına almak değil aynı zamanda size ve gelen alarmın türüne göre ilgili kolluk kuvvetlerini en kısa sürede alarmın oluştuğu yere yönlendirmektir.

Örnek verecek olursak, alarm sisteminizden hırsızlık alarmı gelirse size ve size en yakın kolluk kuvvetine, yangın alarmı gelirse itfaiye birliklerine haber verir. Alarm paneli tuş takımı üzerinde acil durum tuşları var ise  oluşan acil durumlarda gelen alarmın türüne göre polis, itfaiye veya sağlık ekipleri hemen olay yerine intikal etmesi sağlanır.

Alarm Sistemleri Fiyatları

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Bahçeşehir Alarm Sistemi

Paradox alarm bahçeşehir,dsc alarm, bahçeşehir alarm montajı, bahçeşehir alarm servis, alarm montajı, bahçeşehir dsc alarm, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.