Amfi fiyatları

Ev anfisi, amfi, westa anfi fiyatları, ses sistemleri, ses sistemleri fiyatları, anfi ses sistemi, amfi fiyatları

amfi fiyatları

Ev yada işyerinizde kullanacağınız iki farklı tip ses sistemi bulunur. Ses sistemi kurdururken dikkat etmeniz gereken nokta ses sisteminin kurulacağı yerin büyüklüğüdür. Kurulacak ses sistemin keşfi, seslendirme sistemlerinde profesyonel bir kişi tarafından yapılmalıdır. Kullanılması gereken hoparlör sayısı ve amfi seçimi doğru yapılmalıdır.

Hat Trafosuz ses sistemleri 

ev anfisi

Power amfi li ses sistemi ile stereo ses yayını, hat trafolu amfiler ile mono ses yayını yapılır. Burada önemli olan hoparlör sayısıdır. Sistemdeki hoparlör sayısı 6 adete kadar power amfi, 6 adetin üzerinde hat trafolu amfi kullanılmalıdır.

Sistemde kullanılan amfi üzerinde mutlaka USB giriş, SD kart okuyucu ve bilgisayardan müzik yayını yapılabilmesi için AUX girişleri olmalıdır.

Hat trafolu ses sistemleri 

hat trafolu amfi

Hat trafosunun amacı amplifikatör çıkışına yüksek sayıda hoparlörün paralel olarak bağlanabilmesi ve uzun mesafelerde oluşacak kayıpları engellemektir. Hat trafolu ses sistemlerinde, kullanılacak hoparlörlerde hat trafosu bağlanır.

Merkezi seslendirme ve acil anons sistemlerinde hoparlör sayısı çok yüksek adetlerde olabilmektedir. Bu gibi durumlarda hoparlör sayısına göre sistem hat trafolu olarak tasarlanır. Hat trafolu amplifikatörler mono çalışır.
Trafolu amfilerin   70 – 100V   bir trafolu hoparlör çıkışı mevcuttur. Amfiye bağlanacak hoparlörlere trafo yerleştirilir, böylece gelen ses zayıflamadan hem uzaklara kadar iletilmiş hem de birden çok hoparlör peş peşe paralel bağlanabilir. Özellikle hastane, okul vb. alanlarda bu tip amplifikatörler kullanılırlar.

Sistemde kullanılacak hoparlör sayısı ve hoparlörlerin üzerlerinde bulunun trafoların watt gücüne göre amfi kullanılmalıdır.

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.