Dahua NVR-4216-8P 16 Kanal NVR Kayıt Cihazı İncelemesi

Dahua Nvr kayıt cihazı, NVR-4216-8P, PoE Nvr, ip kamera, nvr kayıt cihazı bağlantısı, en iyi nvr kayıt cihazı, kurulumu, ayarları, nvr kayıt cihazı fiyat

dahua nvr cihazı

Teknik destek sitem üzerinden bana ulaşan Bursa’dan Kemal bey için temin ettiğim Dahua NVR-4216-8P nvr kayıt cihazı ile 16 adet 1.3 Mega Pixel 720P  ip kamera yada 8 adet 2 Mega Pixel 1080P ip kamera bağlanılabilmektedir.

NVR-4216-8P

Dahua 4216 Nve kayıt cihazı üzerinde 8 girişli PoE switch bulunması , piyasada satılan bir çok farklı marka nvr kayıt cihazına göre çok büyük bir avantajdır. Bu nvr kayıt cihazını aldığınızda 8 kamera için cihaz üzerindeki PoE destekli switch kullanılarak ekstra bir switch masrafı yapmadan ip kameraları tek kablo üzerinden çalıştırabilirsiniz. Nvr kayıt cihazı üzerinde internet üzerinden ip kameraları izlemek için ayrı bir network kablo girişi bulunur.

dahua nvr kayıt cihazı

Kemal bey uzun süreli kayıt istediği için nvr kayıt içerisi 2 adet kayıt cihazları için özel olarak üretilmiş 3 TB WD Purple disk takılmıştır.

wd purple disk 3 TB

Dahua  NVR-4216-8P 2 adet 4 TB disk desteklemektedir.

nvr hdd montajı

Nvr kayıt cihazı ile birlikte 2 adet Hyundai HCM IP4130 IP HD Bullet Kamera satılmıştır.

Hyundai HCM IP4130

1.3 Mega Pixel  720 görüntü çözünürlüğüne sahip ip kamera lar PoE  ( Power over ethernet ) özelliği sayesinde nvr üzerinde bulunan PoE switche takıldığında ekstra bir besleme kablosu kullanılmadan çalışmaktadır.

PoE ip kamera

Kameraların ip ayarları  ve ağ geçit ayarları yapıldıktan sonra nvr kayıt cihazına tanıtılma işlemi yapılmalıdır. Nvr kayıt cihazı üzerinde bulunan switch ağ geçidi ile ip kameraların ağ geçitleri aynı olmalıdır.Kemal bey için kamera ve NVR kayıt cihazının tüm ayarları yapılıp ürünler test edilerek gönderimi yapılmıştır.

nvr kayıt cihazı ip ayarları

nvr kayıt cihazı bağlantısı

Nvr kayıt cihazı başlatıldığında hızlı kurulum menüsü ekrana gelir. Hızlı kurulum menüsü ile kayıt cihazının tarih saat, network ve ip kamera ekleme ayarları kolayca yapılabilmektedir. Nvr kayıt cihazı menü şifresi, kullanıcı adı 888888 şifre 888888 dir.

nvr menü şifresi

NVR menü ayarları

Nvr menüsüne girip kayıt izleme ve yeni ip kamera eklemesi yapılabilir. Kemal beye firmamızı tercih ettiği için teşekkür ederim.

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.