DSC Alarm Arıza Görme

DSC Alarm sistemlerinde yaşanan bir teknik arıza durumunda tuş takımı 3 saniyede bir öterek sesli olarak uyarı vermeye başlar, aynı zamanda tuş takımı üzerindeki System sarı ışığı da yanmaya başlar. Böyle bir durumda alarm paneli arızasını görmek ve arıza durumunu gidermek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

DSC Arıza Görme Komutu

Tuş takımında önce [ ∗ ] tuşuna sonra 2 tuşuna basın.

dsc-ariza-gorme

[ ∗ ] 2 komutundan sonra alarm sistemi arıza durumuna göre sağ tarafta bulunan zone ışıkları yanmaya başlar. Her bir ışığın temsil ettiği bir arıza sebebe bulunur.

dalarm-ariza-tespiti

Zone 1 yanıyorsa: 1 nolu tuşa basılır,yine 1 yanıyorsa panel aküsü takılı ve zayıflamıştır 2 yanıyorsa bell + ve – arasında olması gereken 1K Ohm direnç takılı değildir. Teknik servis firmanıza haber vermeniz gerekir .

Zone 2 yanıyorsa : Panele elektrik gelmiyordur. Elektrikler kesik ise bu bir arıza değildir, fakat elektrikler kesik değil ise panelin bağlı olduğu sigorta yanlışlıkla kapatılmış olabilir. Elektrikler var ve sigorta kapatılmamış ise panel bu arızayı veriyor ise teknik servis firmanıza hemen haber vermeniz gerekir.

Zone 3 yanıyorsa: Panele bağlı telefon hattında problem vardır

Zone 4 yanıyorsa : Panel haber alma merkezine bağlı ise haberleşme problemi vardır

Zone 8 yanıyorsa : Sistemin saat ve tarih ayarı yapılmamıştır

Arıza görme menüsünden çıkmak için  [ # ] tuşuna basılır.

Alarm sistemini kuran kişi yada firmaya ulaşamazsanız, yada firmadan memnun değil iseniz İstanbul içi alarm sistemi servis ve bakım hizmeti için tarafımdan servis hizmeti alabilirsiniz.

İstanbul DSC Alarm teknik servis

Müşteri Hizmetleri 

08508404684   –  info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Paradox Alarm Servisi

Paradox ev ve iş yeri alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan paradox alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. …

2 yorum

  1. ismail urtekin

    güvenlik sektöründe sizin gibi meraklı ve teknik konuda danışmalara çok ihtiyaç var selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.