DSC Alarm Sistemi

1999 yılında Güvenlik sistemleri sektöründe işe bağladığımda karşıma çıkan ilk alarm kontrol paneli DSC 585 alarm paneli idi. O zamanın güvenlik sistemleri sektöründeki ürün gamına baktığımızda alarm sistemi olarak dsc alarm panelinden daha iyisi yoktu, kablosuz alarm sistemi denilince akla ilk gelen sistemi Kanada’lı dsc alarm sistemleri idi. Alarm panelinin programlanmasını bilen teknisyen alarm sistemi ustası idi. Günümüzde birçok farklı marka alarm paneli görsekte dsc alarm sistemi hala vazgeçilmezlerin arasındadır.

dsc-tuş-takımı

1999 yılından günümüze dsc alarm sistemi çok fazla revizyona gitmedi, bir kaç yıl önce emektar model 585 yerine PC 1616 modelini ürün gamına katarak sağlam adımlarla sektördeki yerini korumaya devam etti.

DSC alarm paneli kullanımı ve programlama bakımından kolay olması sayesinde bir çok montaj firması tarafından tercih edilmeye başlandı.

DSC Alarm Günümüzdeki Son Kullanıcı İsteklerini Karşılıyormu

Alarm sistemi sektörüne baktığımızda öncü markalar ürün gamlarına farklı özelliklerde alarm sistemi elemanları ve alarm panelleri katmakta. Örneğin resim çekebilen hareket dedektörü yada akıllı ev sistemi olarak kullanılabilen alarm paneli gibi. Burada sorulması gereken alarm sisteminde bu eksta özelliklere ihtiyacımız varmı ?

Aslında bu sorunun cevabı sistemin kurulacağı yere göre değişmektedir. Alarm  sistemi bir villaya kurulacaksa bu eksta özelliklerden faydalanılabilir, fakat 10 metre kare bir iş yerine kurulacak ise bu eksta özelliklerin hiçbir avantajı yoktur hatta maliyet olarak dezavantajı bulunur.

Dsc bu eksta özellikler konusunda kendisini fazla geliştirmemiştir. Dsc alarm sistemleri Türkiye distribütörü Bormet firmasının internet sitesinden ürün gamına baktığımızda dsc alarm kablolu ekipman yada kablosuz  alarm ekipmanlarında standart en çok kullanılan ürünler bulunmaktadır.

Alarm sisteminde yıllardır sorunsuz çalışan nadir panellerden birisidir, günümüzde dsc 585 modeli kullanan ciddi sayıda son kullanıcı bulunmaktadır.

dsc alarm fiyatları

DSC Alarm fiyatları 

Kablosuz alarm sistemlerinde DSC 

Kablosuz alarm sistemi denince benim aklıma gelen ilk firma PARADOX dur. Birçok güvenlik sistemi kurulum firmasının adını daha duymadığı sistem bence dünyanın en iyi kablosuz alarm üreticisidir. Dsc kablosuz alarm ürün gamında çok fazla dedektöre sahip olmasada kablosuz ekipmanların stabilize çalışması ve kolay kolay arıza vermemesi nedeniyle tercih edilebilir.

dsc_panel_programlama_kilavuzu

Dsc alarm sistemlerinin en son ürün gamına kattığı SCW 9045 Kablosuz kompakt alarm paneli ile, kablosuz alarm sistemlerinde geride kalan ürün gamını bir tık ileriye taşımayı başarmıştır.

Kablolu alarm sistemlerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilecek bir alarm sistemidir. Kablosuz alarm sistemlerinde eksta özellik istenmez ise tercih edilebilir.

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

2 yorum

  1. Erkan Güngör

    Dsc alarm sistemi kullanıcısı olarak yazılanlara katılıyorum gerçekten sorunsuz bir alarm sistemi

  2. Dsc 9045 Türkçe kullanma kılavuzuna ihtiyacım var, internette bulamadım, bu konuda bana yardımcı olmanız mümkün mü.
    Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.