Duman Dedektörü

duman-dedektörü

Yangın alarm sistemlerinde duman algılayıcı elaman olarak duman dedektörleri kullanılır. Farklı tipte ve özellikte duman dedektörleri bulunmaktadır, burada önemli olan dedektörün kullanılacağı sistemdir. Günümüzde satılmakta olan tüm duman dedektörleri optik algılama özelliklidir. Duman dedektörü içerisinde  IR ışık saçma prensibiyle çalışan bir fotoelektrik duman hücresine bulunur.

Duman dedektörü alırken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta, duman dedektörünün takılacağı sistemin tipidir.

Röleli Duman Dedektörü

Hırsız alarm sistemlerinde röleli duman dedektörleri kullanılmaktadır. Hırsız alarm panellerinde duman dedektörleri tek bir zona bağlanarak 24 saat devrede olacak şekilde çalıştırılmalıdır.

Konvansiyonel duman dedektörü 

Konvansiyonel yangın alarm panelli sistemlerde kullanılır. Yangın alarm sisteminde kullanılan yangın paneli konvansiyonel özellikli ise bu tip dedektör bağlanmalıdır.

Adresli duman dedektörü 

Adresli yangın alarm panelli sistemlerde kullanılır. Yangın alarm sistemin de kullanılan yangın paneli adresli ise bu tip dedektör bağlanmalıdır. Dedektör takılmadan önce mutlaka adreslenmesinin yapılması gerekir.

Duman dedektörü fiyat ve teknik bilgi için

Müşteri Hizmetleri 

08508406904    –  info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Solo Smoke Sabre Duman Dedektörü Test Spreyi

Solo sabre duman dedektörü test spreyi, smoke sabre test spreyi, Solo sabre duman dedektörü test spreyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.