DVR Kayıt Cihazlarında Disk Seçimi

DVR kayıt cihazlarında dikkat edilmesi gereken bileşenlerden biridir içerisine taktığımız harddisk. Gelişen teknoloji le birlikte yeni nesil harddiskler kullanımımıza sunulmaktadır.Bu konumuzda kayıt cihazları için tasarlanmış video disklerden bahsedicem.

Dvr kayıtcihazları 7 gün 24 saat çalışma ve kayıt etme özelliğine sahip cihazlar olduğu için içine takılan diskinde buna uygun olması gerekmektedir. Eğer disk performans açısından kaliteli yada sürekli çalışmaya uygun değil iste kullanıcılar dvr kayıt cihazlarında hdd konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaktadır.

Bir çok kullanıcının başına gelen sorunlardan biridir disk arızasından dolayı kayıtların izlenemesi. Özellikle kullanıcı bu durumu olay olduktan sonra kayıt izlemeye çalıştığı esnada farkeder ve maalesef iş işten geçmiş olur. Bu tür sıkıntılarla karşılaşmamak için belli aralıkla kayıt cihazımızda geçmişe dönük izleme yapmamız gerekir.

Bu tür disk arızalarından anında haberdar olmak için kayıt cihazı alarm menüsündeki hdd arızasında alarm ver seçeneğinin aktif edilmesi, hatta hdd arızasında mail ile bildir şeçeneğinin kullanılması gerekmektedir.

Standart kullanmış olduğumuz HDD ler dvr kayıt cihazları için tasarlanmamıştır, bundan dolayı arızalanmalar yaşanmaktadır.

Bazı firmasının ürettiği video diskler özellikle kayıt cihazları yada görüntü kaydı yapılabilmesi için tasarlanmış video diskleri bir çok montajcı firma kullanmaya başlamıştır.

Şu ana kadar takmış olduğum video disklerde herhangi bir arıza görülmemiştir. Testlerim devam etmektedir.

Dikkat edilmesi gereken tek nokta aynı kapasitedeki standart disklere göre 20-30 usd daha pahalı olmasıdır.

dvr_video_disk

Video 3.5 HDD’leri, düşük güç tüketimi, sessiz çalışma, düzgün video akışı, yüksek güvenilirlik ve yüksek HDD DVR kapasitesi için iyileştirilmiş güvenilir 24×7 çalışma sunar.

  • Maksimum 16 eşzamanlı HD içerik akışı sunar
  • 4 TB video depolama çözümü — maksimum 480 saat HD videosu
  • Görüntüleme ve dinleme deneyimini geliştirmek için sessiz çalışma
  • Her zaman açık olması için 7/24 çalışma gerektiren DVR cihazları
  • Başlangıç seviyesi veya ev izleme sistemi depolama çözümü

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.