DVR Kayıt Cihazlarında Görüntü Nakli Yapılması

goruntu_nakli

Görüntü nakli, kayıt cihazımıza takılı olan kameraların yerel ağ yada internet üzerinden farklı noktalarda izlenilmesidir.

Sistemde kullandığımız dvr kayıt cihazı network girişinin  direk yada bir switch aracılığıyla modeme bağlı olması gerekmektedir. Bu bağlantı hazırlandıktan sonra yapmamız gereken bazı işlemler bulunmaktadır.

1- DVR kayıt cihazımızın takılı olduğu modem ağ yapısına göre ip ayarlarının yapılması gerekmektedir.İp ayarlarını yaptıktan sonra bilgisayarımızda yeni bir internet explorer (bazı dvrla sadece bunu destkliyor) açıp adres çubuğuna  dvr  a verdiğimiz ip adresini yazarak görüntülerin ekrana gelip gelmediği kontrol edilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yerel ağzan izleme yapılamazsa uzak noktadan(internet üzerinden) izleme yapılamaz. (  Yakın zamanda yerel ağdan izleme ve dvr ip ayarlarıyla ilgili detaylı konu anlatımı yapılacaktır.)

2- Yerel ağdan görüntü alındıktan sonra modemimizin ayar sayfasına girip dvr kayıt cihazımızın kullandığı port numaralarını (dvrlarda network ayarları bölümünde görebilirsiniz.) dvr ın yerel ip adresine yönlendirmeniz gerekir. Yönlendirme işleminden sonra modemin güvenlik duvarını kapatmayı unutmayın,yoksa açtığınız portlara izin vermez.

Port yönlendirme sorularınız için sitemizdeki port yönlendirme konularını inceleyebilirsiniz.

Bu ayarları yaptıktan sonra dvr kayıt cihazınızı başka noktadaki bir pc yada cep telefonundan izliyebilirsiniz.

Konu ile ilgili detaylı bilgi ve yaşadığınız sorunlarla ilgili teknik destek için ;  destek@elektronikguvenliksistemleri.info adresine mail atabilirsiniz. Maillerinize en kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

modem port yönlendirme ayarları

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.