Gizli Kamera Nedir ?

Gizli kamera, gizli kamera çeşitleri, gizli kamera montajı, gizli kamera fiyatları, kablosuz kamera

gizli_kameralar

Takıldığı ortamda varlığı belli olmayan kamera tipine gizli  kamera denir. Gizle kameraları kendi içlerinde 3 farklı kategoriye ayırabiliriz.

1- Kablolu gizli kamerlar

2- Kablosuz gizli kameralar

3- İçerisine takılan sd karta kayıt yapan bağımsız gizli kameralar

Kablolu gizli kameralar bir kayıt cihazına bağlanarak görüntü ve ses alınması ve kaydetmesi sağlanabilen kamera tipidir. Bu tip kameralarda görüntü alınabilmesi ve kaydedilebilmesi için DVR kayıt cihazı mutlaka gerekmektedir.

gizli_kamera_duman_dedektoru_gorunumlu

Duman Dedektörü Görünümlü Gizli Kamera

pir_gizli_kamera

Pır Hareket Dedektörü Görünümlü GizliKamera

pinhol_gizli_kamera

Pinhol Gizli Kamera

Kablosuz gizli kameralar, alıcı verici üniteden oluşan, kameraları pil ile çalışan, kameralardır. Ülkemizde henüzkablosuz_gizli_kamera kullanılan bir çok kablosuz kamera görüntü kalitesi açısından kötü ve ürünler amatördür.Bu tip kameralada kayıt dvr kayıt cihazına yaptırılır.

1- Kamera

2- Kamera besleme kablosu

3- 9 Volt Pil ( Kamera beslemesi için)

4- Kablosuz görüntü alıcı ünitesi ( dvr kayıt cihazı arkasına takılır.

5- Kablosuz üniteden gelen görüntünün ve sesin dvr kayıt cihazına aktarılması için kullanılır.

İçerisine takılan sd karta kayıt yapan bağımsız gizli kameralar, yerleştirildiği ortamdaki görüntü ve sesi içerisine takılan micro sd karta kayıt yapar.

gizli_kamera

 
Çeşitli eşyaların içerisine yerleştirilebilen bu tip kameralar çalışma enerjisini içerisinde bulunan bataryadan alır. Cihaz özelliğine göre 2 saat ile 6 saat arasında kayıt yapma özelliğine sahiptir. Bu tip gizli kameralar, görüntü kaydını avi yada mpeg4 formatında kaydeder. Cihaz içerisine kaydedilen görüntü Usb kablo ile yada içerisindeki micro sd kart, kart okuyucusuna takılarak alınabilir. Bu tip kameraları kullanırken insanların özel yaşam alanlarını izinsiz olarak izlemenin yasak ve suç olduğunu unutmamak gerekir.

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

Bir yorum

  1. Teşekkürler yararlı yazı hocam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.