Gizli Kameralar, Gizli Kamera Çeşitleri, Gizli Kamera Nasıl Tespit Edilir

Gizli kamera çeşitleri, gizli kamera fiyatları, gizli kamera bulucu, casus kamera, kablosuz gizli kamera, gizli kamera tespit.

gizli_kamera

Herkesin aklından geçen acaba bende dinleniyormuyum yada  izleniyormuyum  sorusuna kesin ve net bir cevap vermek zordur, günümüzde birçok dinleme ve gizli kamera çeşidine ulaşmak herkes tarafından mümkün olduğu gibi, kötü niyetli kullanıma açık olan bu tür ürünlerin gözle görülemeyecek kadar küçülmesi ve kamufle edilebilmesi tehlikeyi dahada arttırmaktadır.

Gizli Kamera Kullanmak Yasal Mıdır ?

Gizli Kameralarla insanların özel yaşam alanlarını gizli ve izinsiz olarak izlemek yasak ve suçtur.  Rüşvet alışverişinin ya da hırsızlık anının görüntülenmesi hiçbir zaman suç sayılmaz, ancak şu da bir gerçek ki pek çok gelişmiş ülkede uzun yıllardır kişilerin özel hayatlarına müdahale suçlamalarıyla karşı karşıya kalmasına rağmen gizli kamera çekimleri, suçluların ortaya çıkmasında sağladığı büyük yarar nedeniyle artarak devam etmektedir.

Gizli kameraları kendi içlerinde üç farklı kategoriye ayırabiliriz.

Kablolu gizli kameralar, kablosuz gizli kameralar, sd karta kayıt yapan bağımsız gizli kameralar

Kablolu gizli kameralar

DVR kayıt cihazlarına kayıt yapan, kayır cihazı ile kamera arasına cctv kablo çekilerek çalıştırılan kamera tipidir.

Kablolu gizli kamera çeşitleri; duman dedektörü tipi gizli kamera, pır dedektör görünümünde gizli kamera, pinhol gizli kamera, sipring içerine gizlenmiş gizli kamera,.

kablolu-gizli-kamera

 Kablosuz Gizli Kameralar 

Alıcı verici üniteden oluşan, kameraları pil ile çalışan, kameralardır. Ülkemizde henüz kullanılan bir çok kablosuz kamera görüntü kalitesi açısından kötü ve ürünler amatördür. Bu tip kameralar kayıtlarını dvr kayıt cihazına yapar.

kablosuz_gizli_kamera

SD Karta Kayıt Yapan Gizli Kameralar

Çeşitli eşyaların içerisine yerleştirilebilen bu tip kameralar çalışma enerjisini içerisinde bulunan bataryadan alır. Cihaz içerisen takılan sd karta  göre 2 saat ile 24 saat arasında kayıt yapma özelliğine sahiptir. Bu tip gizli kameralar, görüntü kaydını avi yada mpeg 4 formatında kaydeder. Cihaz içerisine kaydedilen görüntü Usb kablo ile yada içerisindeki micro sd kart, kart okuyucusuna takılarak bilgisayara aktarılabilir.

gizli-kamera-çeşitleri

 Gizli Kamera Tespit Edilmesi 

Gizli Kamera Bulucular

Gizli kamera tespiti için farklı cihazlar ve farklı yöntemler kullanılır. Kablosuz gizli kameralar radyo frekansı ile görüntü ilettiği için, bu tip kameralar özel cihazlarla tespit edilir.

gizli_kamera_dedektoru-1

Resimde görülen gizli kamera tespit cihazı havadaki radyo frekanslarını tarayarak kablosuz görüntü sinyallerini tespit eder ve tespit ettiği kamera görüntüsünü ekrana getirir fakat rakam olarak pahalı cihazlardır. Daha uygun fiyatlı gizli kamera bulucularda satılmaktadır. Havadaki kablosuz kamera görüntü frekansını yakaladığında sesli olarak uyarır, aynı zamanda üzerinde bulunan özel lens ile kablolu yada kablosuz kamera objektiflerini tespit eder.

27092012130930

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.