Güvenlik Sistemleri Sektörünün Kalbi Perpa Ticaret Merkezinde Atıyor

Perpa toptan kamera, kamera sistemi toptancıları, güvenlik kamera toptan satış yeri, perpa ticaret merkezi, toptan güvenlik  kamerası satışı, güvenlik sistemi ithalatı, cctv kamera sistemleri

perpa_ticaret_merkezi

Elektrokent olarak kurulan perpa ticaret merkezi son yıllarda elektronik güvenlik sistemleri toptan ve perakende satışı yapan birçok ithalatçı firmanın merkez üstü olmuş durumda, tabiri caizse adeta güvenlik sistemleri sektörünün kalbi burada atmaktadır.

Sektörün önde gelen ithalatçı firmaları, ara toptancılar, son kullanıcı satış ve montaj firmaları perpa içerisine dağılmış durumdadır. Özellikle 8. kat A blokta güvenlik sistemleri satışı yapan bir çok firma bulunmaktadır. Güvenlik sistemleri malzemelerin % 90’ı tüm Türkiye’ye perpa ticaret merkezinden dağılır.

Perpa ticaret merkezinde ana ithalatçıların olduğu gibi bir çok ara dağıtıcı firma bulunmaktadır. Ara dağıtıcı firmadan kastım, ana ithalatçıların isimsiz olarak getirdikleri güvenlik sistemleri malzemelerini üzerlerine kendi markasının etiketini ve logosunu vurarak kendisi ithal ediyormuş gibi satmalarıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu tür ara ithalatçı firmaların arızalı ürünlerin tamiri için kendi teknik servisi bulunmamakta, arızalı ürünler ana ithalatçı teknik servislerinde tamir edilmektedir buda arıza onarım süresinin uzamasına sebep olmaktadır.

Güvenlik sistemleri son kullanıcı montajı yapan bir çok firmanın en büyük sıkıntısı perpa ticaret merkezindeki  ara dağıtıcıların perpa ‘ya gelen yada internet sitelerinden ulaşan son kullanıcılara  bayi fiyatlarıyla aynı rakamlara ürün satmalarıdır. Bu durum son zamanlarda çok sık yaşanmakta ve perakende güvenlik sistemi satışı yapan bir çok montaj firmasına iş kaybettirmektedir. Son kullanıcıya satış yapan ara ithalatçı sistemin montajını taşeronlara yaptırmaktadır. İlk etapta bakıldığı zaman son kullanıcının ürünleri çok daha uygun fiyatlara satın almasından dolayı avantajlı gözüksede taşeron tarafından kuralan sistemin arıza durumunda teknik servis hizmeti verilmemesi yada çok geç süre içerisinde teknik servis hizmeti sağlanması büyük dezavantajtır. Taşeron tarafından kuralan sistem düşük rakamlara kurulduğu için ilerki zamanlarda kaynaklanacak arıza durumunda taşeron firmadan servis hizmeti almak zordur yada servis hizmeti için ekstra ücret talep edilebilmektedir.

Son kullanıcıların güvenlik sistemi satın alırken ilerki zamanlarda yaşanacak olası arıza durumlarında teknik servisi hizmetiyle ilgili sorun yaşamaları için buna dikkat etmeleri gerekir.

Müşteri Hizmetleri 

08508404684 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.