Güvenlik Kamerası

guvenlik_kameralarinde_teknik_terimler

Güvenlik Kamerası  Kurulumu

1- Kameraların yerleri belirlenir. Yerler belirlenirken kameraların bakış açısı güneş ışıklarından kaçırılmalıdır yani kameralar güneşe doğru baktırılmamalıdır.Kamera yerleri belirlendikten sonra dvr kayıt cihazı yeri belirlenmelidir. 

2- DVR kayıt cihazından kameralara tek tek kamera kablosu çekilir. Kameralarda ses özelliği kullanılacaksa 4+1 cctv kablo,ses özelliği kullanılmayacaksa 2+1 cctv kablosu kullanılır.

3-Kamerların montajı yapılır ve kablo uç bağlantıları yapılmalır. Kablo ucu görüntü alınması için BNC konnektör ve kamera beslemesi için adaptör jakı bağlantısı yapılır. ( Bu bağlantıların nasıl yapıldığıyla ilgili konularımızı sitemizdeki CCTV SİSTEMLERİ bölümümüzden inceliyebilirsiniz.)Ses özelliği kullanılacaksa ses için tos  jak bağlanır. Kamerada ses özelliği yok ise ses kartı alınarak sisteme ses özelliği ilave edilebilir.

4- Dvr kayıt cihazı içerisine kayıt yapması için HDD takılır. Kamerlardan gelen kabloların uçlarına BNC konnektörler bağlanır ve kamera besleme leri için cctv kablo içerisindeki kırmız siyah kablolara kamera adaptörü bağlanır. Adaptör bağlantısında kırmızı ( + ) siyah ( – ) uçlara bağlanmalıdır. Ters bağlanırsa kameralar yanabilir. 

5- Sistemin tüm bağlantıları yapıldıktan sonra enerjileri verilir. Dvr kayıt cihazına VGA monitör yada kayıt cihazının HDMI çıkış özelliği var ise HDMI girişli tv niz bağlanarak görüntü alınabilir.

Görüntüler alındıktan sonra dvr kayıt cihazınıza int kablosu takılarak ip ayarları yapılıp int üzerinden görütüler alınabilir.

Kayıt cihazlarında internet ayarları yapılmasını aşağıdaki konularda dağa detaylı olarak anlatılmıştır.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.