Güvenlik Kamerası Adaptörü Nasıl Bağlanır

Kamera adaptörü fiyatları, güvenlik kamerası adaptörü, kamera güç kaynağı, 12 volt adaptör, kamera adaptörü nasıl bağlanır.

Güvenlik kamerasını çalıştırmak için sistemlerde DC 12 Volt adaptör kullanılır. Adaptörün bağlantısı çok önemlidir, yanlış bağlantı yapılır ise sistemdeki tüm kameralar yanar. Adaptör bağlantısında ( + ) ve ( – ) kutupla çok önemlidir ve ters bağlanmalıdır.

Güvenlik Kamerası Adaptörü Bağlantısı

L – N Girişleri : Adaptörün AC 220 Volt şebeke besleme giriş uçlarıdır. Bu uşlara bir fiş bağlanarak prize takılır.

Topraklama ucu : Kamera görüntülerinde dalgalanma olmaması için bağlanmalıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta takılan yerde gerçek bir topraklama hattı varmı dır. Bazı yerlerde topraklamayı nötür ile birleştirmektedirler, adaptörü takıcağımız yerde topraklama notürden verilmiş ise bağlanmamalıdır.

COM Uçları : Adtörün – 12 volt besleme çıkış uşlarıdır. Kameralardan gelen ( – ) besleme uçları buraya bağlanmalıdır.

+ V Uçları : Adaptörün + 12 volt çıkış uçlarıdır. Kameralardan gelen (+ ) besleme uçları buraya bağlanır. 2 Çıkış olmasının sebebi kamera kablolarından gelen uçların tek bir klemensde yoğunluk yapmaması için iki çıkış klemensi olarka bağlanılabilir. Örnek verecek olursak 8 kameramız var ise 4 e bölerek iki çıkışa kamera besleme uçlarını bağlayabiliriz.

adaptör bağlantısı

Kamera sisteminde kullanıcağımız adaptör akım değeri sistemde bağlı bulunan güvenlik kamerası sayısına göre belirlenmelidir. Sistede kullanılan kameraların çektiği akım değeri önemlidir. Örnek verecek olursak 8 kameralı bir sistemde, her bir kamera 700 mili amper akım çekiyor ise  8 x 0.7 = 5.6 Amper lik bir adaptöre ihtiyacımız vardır. Böyle bir sistemde en az 8.5 Amper adaptör kullanmamız gerekir.

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

6 yorum

  1. Ayhan DEMİRCİOĞLU

    Merhaba Ümit Bey okulumuza kamera sistemi kurulumu yapacağımız inşallah, 4 kameralı bir sistem olacak , cihazımız en fazla bunu destekliyor, okulumuz 3 katlı ,adaptör olarak neyi tavsiye edersiniz…

    • Mervesan marka adaptör kullanırsanız sorun yaşamazsınız. Kamera sayısına göre kullanacağınız adaptörün amper değeri değişmektedir.

  2. Merhaba. Monitöre kamera görüntüleri artık gelmiyor. Kayıt cihazını başka bir yerde denedik.fakat cihazda sıkıntı yok.adaptor yanmış olabilirmi

  3. merhaba nasıl bir ölçüde kablo pabuçu almam lazım sizdeki mavi kabloların ölçüsü nedir?

  4. umit bey kamera kurulacak olan yerde elektrik bulunmuyor. kamerayida aku ile calistiricaz. aku ve kamerada 12v oldugu icin tahminimizce sikinti olmuyor. aku ile nasil calistirabiliriz aradaki ekstradan parca almamiz gerekirmi ?
    ayrica aku 100 amper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.