Güvenlik Kamerası Kullanım Alanları

Gelişen teknolojiyle birlikte güvenlik kamerası kullanım alanları artmaktadır. Yürürken, alışveriş yaparken, trafikte seyir halindeyken kısacası her yerde gördüğümüz farklı tip ve şekillerdeki güvenlik kameraları sayesinde can ve mal güvenliğimiz artmaktadır.

Günümüzde görüntülü güvenlik sistemleri ( CCTV ) bir çok alanda farklı amaçlarda kullanılmaya başlanmıştır. Güvenlik amaçlı kullanılanları en çok kamu kurumlarında, bankalarda, fabrikalarda, hastaneler ve mağazalarda bulunur ve kullanım alanlarını sınırlandırmak pek doğru olmaz, çünkü güvenliğinizi gerektiren her alanda kullanabilirsiniz.

Günümüzde güvenlik kamerası kullanımının en fazla önem taşıdığı alan MOBESE izleme sistemleridir. Mobese izleme sistemlerinde hareketli yada sabit güvenlik kameraları ile şehir güvenliği sağlanmaktadır.

Hırsızlığı karşı alınabilecek önlemlerin başında güvenlik kamera sistemleri gelmektedir. Kuyumcular, döviz büroları, bankalar, ve mağazalar başta olmak üzere bir çok işletmede hırsızlık önleme amaçlı kamera sistemi kullanılır.

Bireysel kullanım alanlarına baktığımızda akla ilk olarak bebek bakıcısı izleme ( dadı izleme ) için güvenlik kamerası kullanılmaktadır. Canınızdan bile daha kıymetli olan çocuklarınız emanet ettiğiniz bebek bakıcıların izlenmesi güvenlik kameraları sayesinde mümkün kılınmıştır.

Güvenlik kameralarının kötüye kullanımı :

Yukarıda belirttiğimiz kullanım amaçları dışında güvenlik kameraları kötü amaçla da kullanılabilir. Özellikle son yıllarda gizli kameraların farklı eşyaların içerisine yerleştirilmesiyle birlikte özel yaşantımız gizli kamera ile suistimal edilebilir.

Güvenlik kamera sistemi yeterli koruma sağlayabilirmi ?

Aslında tartışılacak bir soru gibi gözükse de hayır güvenlik kamerası tek başına tam bir koruma sağlayamaz. Güvenlik kameraları, görüntü kayıtlarını dvr kayıt cihazı yada ip kamera ise nvr kayıt cihazına yapar. Hırsızlık durumunda kayıt cihazlarınında çalına bilmesi mümkün olduğu için kamera sistemi tek başına yeterli değildir. Hırsızlık durumunda kamera sisteminin bulunduğu yerde alarm sistemininde kurulu olması gerekir. Alarm sistemi sayesinde hırsızlar kayıt cihazını alacak süreyi bulamazlar. Yaşanan bir çok hırsızlık olayında alarm sistemi sayesinde hırsızların kayıt cihazını sökecek süreyi bulamadıkları görülmüştür.

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.