HD Çözünürlüklü Güvenlik Kameraları

Hangi kamera sistemi, İp kamera, ahd kamera nedir, hdcvı kamera, HD-Tvı kamera, ahd güvenlik kamerası, hd güvenlik kamerası

hd güvenlik kamerası

Son 1 yıl içerisinde analog güvenlik kameraları yerlerini hd çözünürlüğe sahip güvenlik kameralarına bırakmaya başlamasıyla bir çok bayi yada son kullanıcının kafası karışmaya başladı. HD güvenlik kamera sistemlerinde kısa bir süre içerisinde farklı teknolojilere sahip bir çok kamera sistemi piyasaya sürülmesiyle birlikte  kamera kurulumu yapan firmalarda hangi sistemin dahi iyi olduğu yada hangi sistemi satmaları gerektiği konusunda çelişkiler içerisine girmeye başladı.

Hangi güvenlik kamera sistemi ?

Bir çok kişi bu soruyo sormakta hangi güvenlik kamera sistemini kullanmalıyız. Dikkat etmemiz gereken ilk nokta tabi ki fiyat ama fiyattan ziyade kamera sistemi görüntü kalitesi de çok önemli.

AHD Kamera sistemleri 

AHD Güvenlik kamerasıanalog güvenlik kamerası altyapısını kullanarak (  cctv kablo ) 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir görüntü işleme teknolojisidir. AHD kamera sisteminin en büyük avantajı AHD DVR kayıt cihazları ile analog teknolojiye sahip güvenlik kameraları da kullanılabilmektedir. Bu özelliği sayesinde son günlerde en çok tercih edilen güvenlik kamerası AHD teknolojisine sahip kameralardır. AHD Kamera fiyatları HDCVI, HD-SDI, HD-TVI yada ip kameralara göre çok daha uygundur.

HDCVI Kamera Sistemleri 

HDCVI Teknolojisi DAHUA firmasının geliştirmiş olduğu bir teknolojidir, kendisine has benzersiz bir iletişim protokolü kullanmaktadır, bu nedenle HDCVI kamera ile birlikte HDCVI Dvr kullanılmalıdır. HDCVI dvr kayıt cihazına analog güvenlik kamerası bağlanamaz yada HDCVI Kamera analog dvr kayıt cihazına bağlandığında görüntü vermez.

HD-TVI Kamera Sistemleri

HD-TVI : High Definition Transport Video Interface kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. En büyük avantajı CCTV kablo ile 200 mt,koaksiyel kablo ile 500 metreye kadar kamera görüntüsü iletilebilmektedir.

HD- TVI kamera sistemlerinde dvr kayıt cihazı ve güvenlik kamerası HD-TVI olmak zorundadır. Analog güvenlik kamerası HD-TVI Kayıt cihazında çalışmaz.

Toparlıyacak olursak elimizde mevcut bulunan güvenlik kameralarımızı da kullanmak istiyorsak, kullanmamız gereken sistem ahd kamera sistemi olmalıdır, alt yapı sıfırdan kurulacak ise ip kamera sistemi HD Güvenlik kamera sistemlerinde en iyi görüntü kalitesine sahip ürünlerdir. HDCVI kameralar AHD ile İp kamera sistemi arasında görüntü kalitesine sahiptir. HDCVI kamera görüntüsü AHD kamera görüntüsünden iyi ip kamera görüntüsünden kötüdür.

Sistemleri detaylı olarak incelemek isterseniz

AHD Kamera – AHD DVR Kayıt Cihazı Nedir ?

HDCVI Kamera Sistemleri

HD-TVI Kamera Sistemleri

İp Kamera Sistemleri 

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

2 yorum

  1. Ümit bey siz hangi sistemi tavsiye ediyorsunuz hangi kamera sistemi daha iyi sizce

    • Merhaba mevcutta kullandığınız analog güvenlik kamerası var ise AHD Kamera sistemi ile mevcutta bulunan güvenlik kameralarını da izleyebilirsiniz. Kullandığınız bir kamera sistemi yok ise yada bunları tamamen iptal edip başka bir yere takacam derseniz görüntü kalitesi açısından en iyi ip kamera sistemidir. Benim size tavsiyem ip kamera kurdurmanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.