Hoparlör Fiyatları

Ses sistemleri, hoparlör fiyatları, 13 cm hoparlör, 16 cm hoparlör, cami hoparlör fiyatları, ucuz hoparlör

hoparlör fiyatları

Ses sistemi kurulumu esnasından amfi ve hoparlör seçimi önemlidir. Ses sistemlerinde farklı tiplerde hoparlör ve amfi bulunmaktadır. İki farklı seslendirme sistemi vardır.

1- Hat trafolu ses sistemleri

2- Power amfili ses sistemleri

İki sistem arasındaki en belirgin fark sistemde kullanılacak maximum hoparlör sayısıdır.

Hoparlör seçerken aşağıda belirttiğim hususlara dikkat edilmelidir.

  • Amfi ile hoparlör arasındaki mesafe fazla ise yada sistemde kullanılacak hoparlör sayısı 6 adetin üzerinde ise hat trafolu amfi ve hat trafolu hoparlör kullanılmalıdır.
  • Sistemde kullanılacak hoparlör sayısı 6 adeti geçmiyor ise power amfili ses sistemi kurulabilir. Power amfiler hat trafolu amfilere göre daha uygun fiyatlıdır.
  •  Hat trafolu amfi kullanılacak ise hoparlörlerde hat trafolu olmalıdır.
  • Hat trafolu amfiye hat trafosuz hoparlör bağlanması yada hat trafosuz amfiye hat trafolu hoparlör bağlanması durum unda amfi yada hoparlörler yanar.

Hoparlör Çeşitleri

13 cm hoparlör

Tavan tipi  hoparlör : Bu tip hoparlörler asma tavanlarda kullanılır, gömme tip hoparlör olarak da adlandırılır. Hoparlörün takılacağı noktalarda hoparlör çapı kadar delik açılır. Bu tip hoparlör fiyatları 7 USD den başlamaktadır, kalitesine göre rakamlar yukarı doğru çıkar.

sutun hoparlör

Sütun ( Duvar tipi ) Hoparlör : Bu tip hoparlörler düz zemin üzerine montaj yapılarak kullanılır. Bu tip hoparlör fiyatları 20 USD den başlamaktadır, kalitesine göre rakamlar yukarı doğru çıkar.

kabin hoparlörler

Kabin Hoparlör : Kabin içerisine yerleştirilmiş hoparlör tipidir. Genellikle taşınabilir tip hoparlörlerde tercih edilir. Bu tip hoparlör fiyatları 77 USD den başlamaktadır, kalitesine göre rakamlar yukarı doğru çıkar.

Hoparlör fiyatları ve  ses sistemi çözümleriniz için

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.