Hoparlör Seçimi, Hoparlör Fiyatları

Mağazanıza ses sistemi kuracaksınız fakat hangi tip hoparlör kullanmanız gerektiğini ve hoparlör fiyatları ne kadar bilmiyorsunuz, bu yazımızda sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışıcam.

Öncelikle müşterilerine daha ferah bir ortamda alışveriş yapmalarını sağlamak için bir çok işletme mağazasına ses sistemi kurulumu yapmakta ve araştırmalar göre bu hizmet faydalı olmaktadır.

Ses sistemi kurulumu esnasından anfi ve hoparlör seçimi önemlidir. Seslendirme sistemlerinde farklı tiplerde hoparlör ve anfi bulunmaktadır.

Mağaza seslendirmesinde iki farklı ses sistemi tipi vardır.

1- Hat trafolu ses sistemleri

2- Power anfili ses sistemleri

İki sistem arasındaki en belirgin fark sistemde kullanılacak hoparlör sayısıdır.

  • Hat trafolu sistemler anfi ile hoparlör arasındaki mesafe fazla ise yada sistemde kullanılacak hoparlör sayısı 6 adetin üzerinde ise hat trafolu anfi ve hat trafolu hoparlör kullanılmalıdır.
  • Sistemde kullanılacak hoparlör sayısı 6 adeti geçmiyor ise power anfili ses sistemi kurulabilir. Power anfiler hat trafolu anfilere göre daha uygun fiyatlıdır.
  •  Hat trafolu anfi kullanılacak ise hoparlörlerde hat trafolu olmalıdır.
  • Hat trafolu anfiye hat trafosuz hoparlör bağlanması yada hat trafosuz anfiye hat trafolu hoparlör bağlanması durum unda anfi yada hoparlörler yanar.

Hoparlör Fiyatları ;

Tavan tipi  hoparlör : Bu tip hoparlörler asma tavanlarda kullanılır, gömme tip hoparlör olarakta adlandırılır. Hoparlörün takılacağı noktalarda hoparlör çapı kadar delik açılır. Bu tip hoparlör fiyatları 7 USD den başlamaktadır, kalitesine göre rakamlar yukarı doğru çıkar.

tavan_tipi_hoparlör

Sütun ( Duvar tipi ) Hoparlör : Bu tip hoparlörler düz zemin üzerine montaj yapılarak kullanılır. Bu tip hoparlör fiyatları 20 USD den başlamaktadır, kalitesine göre rakamlar yukarı doğru çıkar.

sütun_hoparlör

Kabin Hoparlör : Kabin içerisine yerleştirilmiş hoparlör tipidir. Genellikle taşınabilir tip hoparlörlerde tercih edilir. Bu tip hoparlör fiyatları 77 USD den başlamaktadır, kalitesine göre rakamlar yukarı doğru çıkar.

kabin_hoparlör

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

2 yorum

  1. Bünyamin PALA

    ben iş yerime asma tavan yaptırdım 13cm de hoparlör deliği açtırdım size sormak istediğim hoparlör alırken bunlara pas anfide gerekiyormu gerekirse kaçlık olması lazım dükkan50m2 dir ilginize teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.