İp Kamera

ip_cctv

 

ip kamera, ip kamera sistemleri, ip kamera montajı, ip kamera yazılımı

İP Kameralar ,gerekli noktaların lokalden yada uzaktan izlenilmesi ve kayıt altına alınması için   network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilme imkanı sunan kamera teknolojisidir.İp kameralarda analog cctv sistemlerinin aksine yüksek çözünürlüğe sahip  HD görüntü kalitesinde izleme ve kayıt yapılabilmektedir.

Neden İP Kamera

Megapixel Çözünürlük 
Belki de son yıllarda IP Kameranın yıldızını en çok parlatan bu özellik sayesinde analog kamera ile kıyaslanamayacak bir görüntü kalitesine erişilmektedir.En iyi analog kamera görüntüsündeki 0.4 megapiksellik görüntü kalitesi IP kameralarda 3 megapiksele kadar çıkmış durumdadır.Özellikle ayrıntıya ihtiyaç duyulan yerlerde IP kamera kullanımı kaçınılmazdır.
ip_kamera_goruntu
Power over ethernet
IP kameraların büyük bir çoğunluğunda olan POE özelliği sayesinde ekstra enerji kablosu olmadan sadece data kablosu ile hem görüntü alabilir hemde elektrik beslemesini yapabilirsiniz.Bu özelliği kullanabilmeniz için POE desteği olan switch kullanılmalıdır.
WGSW-24040HPx-7_L
Akıllı İşlevler 
IP kamera sistemleri ile sadece görüntü almazsınız ,kapı açıldığı anda alarm verebilmeleri ,sirenleri çaldırıp ışıkları yakabilmeleri  ,cep telefonuna sms ,bilgisayarınız  yada mobil cihazınıza fotoğraf gönderebilen yapıları ile istenilirse bir kameradan çok daha ötesi olarak da kullanılabilmektedir.Kullanılan yazılımın özelliğine göre senaryolar oluşturularak acil durumlarda gaz kesme, asansör kontrolü gibi işlemler yaptırabilirsiniz.
ip_kamera_yazilimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.