İp Kamera Nedir

Kısaca ip kamera network altyapısı ile çalışan yeni nesil güvenlik kameralarıdır. İp kameralar sayesinde anolog güvenlik kameralarında alınan düşük kalite görüntü çözünürlüğü yerine minimum 720p görüntü kalitesi alınabilmektedir. İp kameralar görüntü kayıtları NVR kayıt cihazı yada cms yazılımının kurulu olduğu bilgisayara yapar.

ip kamera sistemi

 

İp Kamera sistemlerinde alt yapı analog sistemlerinin aksine cat5 yada cat6 kablo ile oluşturulmalı ve kameralardan gelen kablolar network switch e girmelidir. İp kameramızda power over ethernet özelliği var ise cat 6 kablo ve power over destekli network switch kullanarak tek bir kablo üzerinden ip kameralar çalıştırılabilir. Kameramızda yada kullandığımız switch te  power over ethernet özelliği yok ise network kablosu ile birlikte ip kameralara enerji kablosuda çekilmedir.

Hybrid Kayıt Cihazı

( ip kamera ve analog kamera kayıt cihazı )

Hybrid Kayıt Cihazı

Analog ve ip güvenlik kameralarının tek bir cihaz ile izlenilmesine olanak sağlayan kayıt cihazları ile mevcutta bulunan güvenlik kameralarını kullanmaya devam ederek sistemize ip kamera ilavesi yapılmasını sağlayan cihazlardır.

İp kameralarla ilgili daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.