Kablosuz alarm sistemi

Ev alarm sistemi kurulumu için en çok tercih edilen ürünler kablosuz alarm sistemi dir. Ev içerisinde alarm sistemi için kablo kirliliği olmasını istemeyen kullanıcılar kablosuz alarm sistemlerini tercih etmektedir. Kablolu alarm sistemiyle kablosuz alarm sistemleri arasındaki en büyük iki farktan birincisi kablolu alarm sistemi fiyatı, kablosuz alarm sistemlerine göre çok daha ucuzdur. İkinci fark ise alarm paneli ile alarm dedektörleri arasına kablo çekmemize gerek yoktur.

Kablosuz alarm sistemleri radyo frekansı ile haberleşme sağlar. Alarm paneli ile dedektörler 433 Mhz yada 868 Mhz frekans ile haberleşir. Bu iki frekans arasındaki en belirgin fark kablosuz çekim mesafesidir. 868 Mhz frekans ile çalışan kablosuz alarm sistemleri 433 Mhz ile çalışan alarm sistemlerine göre daha uzun çekim alanı mesafesine sahiptir.

Kablosuz alarm sistemi Fiyatları 

Ürün kalitesine ve özelliklerine göre alarm sistemi fiyatları değişmektedir. Örnek verecek olursak çin malı basit bir kablosuz alarm sistemi set fiyatı 120 usd + kdv iken canada malı profesyonel bir kablosuz alarm sistemi set fiyatı 400 usd + kdv dir. Burada önemli olan sistemin sizin ihtiyaçlarınızı ne kadarını karşılıyabildiğidir.

Örnek verecek olursak harici sirene kablo çekme imkanımız yok ise mutlaka kablosuz harici siren kullanmamız gerekir, kablosuz harici sirenlerin fiyatları kablolu harici sirenlerin üç katı dır veya tuş takımı kablosuz kullanmak istersek bir çok kablosuz alarm sistemi üretici firma ürün gamında kablosuz tuş takımı yoktur.

Kablosuz alarm sistemi alırken nelere dikkat etmeliyiz.

1- Kablosuz alarm sistemi haberleşme frekansı 868 Mhz olmalıdır.

2- Dedektörlerde kullanılan piller kolay temin edilmelidir. Kablosuz dedektörler pil ile çalışır, dedektörlerde kullanılan piller 3A olmalıdır. ( 3A piller kumandalarda kullandığımız ince kalem pillerdir ve her yerden temin edilebilir.)

3- Harici siren ve tuş takımına kablo çekilemeyecek durumda ise mutlaka siren ve tuş takımı kablosuz olmalıdır.

Son olarak benim sizlere tavsiyem kablosuz alarm sisteminde paradox alarm sistemi dir.

ALARM SİSTEMİ FİYATLARI

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.