Kablosuz Alarm Sistemleri

Jablotron_alarm_sistemi

Alarm sisteminin kurulacağı noktada panel ile dedektör arasında kablo çekme imkanı yok ise kablosuz alarm sistemleri kullanılmaktadır. Kablosuz alarm sistemlerinde  dedektörler panel ile radyo frekansı ile haberleşmektedir, bu frekans ağırlıklı olarak 868 Mhz dir. Aynı zamanda 433 Mhz de çalışan kablosuz sistemlerde bulunmaktadır. İki frekans arasındaki en belirgin fark çekim mesafesidir. 868 Mhz frekans ile çalışan sistemler 433 Mhz sistemlere göre daha uzun çekim mesafesine sahiptirler.

Kablosuz sistemlerin en büyük dezavantajları pahalı olması ve yakın bir noktaya konan jammer sayesinde panel ile dedektörler arasındaki kablosuz iletişimin kesilebilmesidir.

Kablosuz alarm sistemlerinde istenirse sistemde bulunan bütün elamanlar kablosuz yada siren ve tuş takımı kablolu, algılayıcı dedektörler kablosuz olarak kullanılabilir.

Sistemde kullanılan kablosuz dedektörler pil ile çalışmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta elemanlara takılan pil tipidir. Kullanılan piller bittiğinde kolayca temin edilebilmelidir. Kablosuz sistemlerde dedektörler pilleri bitmeye yakın panel tuş takımı üzerinden hangi dedektörün pilinin bitmeye yaklaştığını gösterir.Benim sizlere tavsiyem 3 A (AAA) pil kullanan sistemler tercih etmenizdir. Pil bitmesi durumunda en yakın marketten dahi kolaylıkla temin edebilirsiniz. Aynı zamanda yılda bir kere sistemin servis tarafından bakımını ve pil değişimi yapılması gerekir.

Kablosuz sistemlerde alarm kontrol paneli yakınında mikrodalga fırın yada telsiz telefon olmaması gerekir. Bu ürünler sistemin haberleşmesinde sorunlar çıkartır ve yanlış alarmlara sebep olabilir.

Müşteri Hizmetleri 

08508404684 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Bahçeşehir Alarm Sistemi

Paradox alarm bahçeşehir,dsc alarm, bahçeşehir alarm montajı, bahçeşehir alarm servis, alarm montajı, bahçeşehir dsc alarm, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.