Kablosuz ip kamera kurulumu

Wireless ip kamera nasıl kurulur, kablosuz ip kamera nedir, kablosuz ip kamera fiyat, kablosuz ip kamera kurulumu, kablosuz ip kamera fiyatları, kablosuz bebek izleme kamerası.

kablosuz-ip-guvenlik-kamerasi

Evlerde bakıcı izleme  kamerası olarak kablosuz özellikli ip kameralar  kullanılmaktadır. İnternet  üzerinden güvenlik kamerası satışı yapan sitelerinden fiyatlarına aldanıp satın alınan bir çok kablosuz ip kamera kullanıcılar tarafından çalıştırılamamaktadır. Kablosuz ip kamera kurulumu sitelerde anlatıldığı kadar kolay değildir.

Bu yazımızın amacı bu tür kameraya ihtiyacı olan kişileri ürün satın almadan önce bilgilendirmektir.

Wireless ip kamera kurulumu nasıl yapılır

İlk olarak kablosuz ip kameramızın adaptör ve kablolu network bağlantısı modeme takılarak kamera çalıştırılır. İp kamera ilk çalıştırıldığında ptz özellikli ise otomatik dönmeye başlar ve network kablo girişindeki network ışıkları yanıp sönmeye başlar.

kabloszu-ip-kamera-kurulumu

İp kamera çalıştırıldıktan sonra P2P desteği var ise herhangi birayar yapmadan cep telefonu izleme programı ile izlenmeye başlanması gerekir.

Cep telefonundan ip kamerayı izleyebilmek için gerekli olan ip kamera cep telefonu izleme programını android telefonlar için google play, iphone telefonlar için apple store de telefonunuza indirebilirsiniz.

cep-telefonu--guvenlik-kamerasi-izleme-programı

İndirdiğiniz cep telefonu kamera izleme programındaki cihaz ekleme bölümüne QR kod okuyucu ile kamera altındaki QR kodu okutarak ip kamerayı kaydedip izlemeye başlayabilirsiniz.

sabit-ip-olmadan-kamera-izleme

İp kameranızı P2P özelliği ile çalıştırmak istemiyorsanız modem port yönlendirme yaparak dış ip adresiniz ile kamera izlemesi yapabilirsiniz. Sabit ip ile kamera izlemesi yapabilmeniz için;

Kablosuz ip kamera kutu içerisinde bulunan cd çıkartılarak pc ye takılır. Cd içerisinde, ip kamera adresini bulmamız için gerekli olan ip kamera bulma programı bilgisayara kurulmalıdır.

Kurulan ip kamera bulma programı çalıştırıldığında ip kamera network bağlantısı çalışıyor ise program ip kamerayı otomatik olarak bulur. Kamera bulunmaz ise kabloda yada kamerada bir problem vardır. Gerekli kontrolleri yaparak ip kamera bulma programını tekrar çalıştırmanız gerekir.

kablosuz-ip-guvenlik-kamerasi

İp kamera adresi ve port numarası ip kamera bulma programında belirtilir. Kameranın yerel ip si kameranın kullandığı port numaralarına modem içerisinden yönlendirilerek izlenebilir.

Güvenlik kamerası modem port ayarları yapılması için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Modem port yönlendirme 

 

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Alarm sisteminiz ne kadar düzgün çalışıyor !!!!!!

İnternet haberlerinde gördüğüm ilginç bir haberi sizlerle paylaşmak istedim. Habere göre Aydın’ da bir kuyumcu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.