Kamera Kayıt Cihazı Dvr Usb Yedekleme, Kamera Görüntüsü Yedeği Alma Resimli Anlatım

Kamera kayıt cihazlarından görüntü kaydının alınma işlemi bir çok kullanıcı için sıkıntılı bir durumdur. Olay anın görüntüsü iki farklı şekilde dvr kayıt cihazından alınabilir.

1 – Dvr kayıt cihazı USB girişlerinden flash disk ile kamera kaydının alınması

Bu işlem için 1 adet 4 yada 8 GB flash diske ihtiyacımız vardır. Dvr kayıt cihazı menüsünde yedek alma menüsü var ise bu seçeneğe yok ise kayıt izleme menüsüne giriş yapmamız gerekir. Bu rada dikkat etmemiz gereken nokta farklı marka cihazlara göre menü seçenekleri farklılık gösterir ama her kamera kayıt cihazında yedek alma özelliği bulunur. Menüye giriş yaptığımızda  yedek alma menümüz yok ise kamera kayıt izleme menüsüne giriş yapmalıyız.

kamera kayıt yedekleme

Kayıt arama menüsüne girdiğimizde,  yedeğini almak istediğimiz tarih – saat ve kamera kanal numarasını seçip ara dememiz gerekmektedir.

Arama işlemi bittikten sonra istediğimiz kamera dosyasını seçerek yedekle dememiz yeterlidir. Dvr kayıt cihazı seçtiğimiz görüntüleri  flash diske kaydetmeye başlayacaktır.

dvr yedek alma

Burada dikkat etmemiz gereken nokta kayıt süremiz fazla ise parça parça almamız gerekir. Dvr kayıt cihazları Harici disklere yedekleme alamaz.

2 – Kamera kayıt cihazı internet üzerinden kamera kaydının alınması.

Bu işlem için dvr kayıt cihazına internet  yada yerel ağ üzerinden ara yüzüne bağlanmamız gerekir. Ara yüz sayfasına giriş yaptığımızda ekran gelen seçeneklerden kayıt izleme menüsüne giriş yapılır.

internet üzerinden kayıt yedekleme

Resimde gösterdiğimiz tüm işlemleri yaptıktan sonra kayıt listesine tıklamamız gerekir.

kamera kaydı izleme

Yedek al seçeneğine bastığımızda seçtiğimiz kamera görüntü dosyaları bilgisayarımıza inmeye başlar. Bilgisayarımızda dosyaların nereye indiğini görmek için yada dosya yolunu değiştirmek için ;

kayıt yedekleme

yerel ayarlar bölümünden dosya yolumuzu değiştirebilir, yada görebiliriz.

Kamera kayıt cihazından alınan görüntü dosyası H.264 kayıt formatında olur. Bu görüntüyü bilgisayarımızdan izlemek için Dvr kayıt cihazının Player programının bilgisayarımızda kurulu olması gerekir. Kayıt izleme programı dvr içersinde çıkan cd de yada ithalatçı firmanın web sitesinde vardır.

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.