Mağaza Ses Sistemleri Kurulumu ve Ürün Seçimi

Mağaza seslendirme sistemleri, mağaza müzik sistemleri, mağaza içi ses sistemi, profesyonel ses Anons ve müzik yayın sistemleri

magaza_seslendirme

Mağazanıza kurdurucağınız ses sistemi ile müşterileriniz alışveriş yaparken gün boyu iletişim halinde olacağınız, aynı zamanda mağazanızdaki haberleri, reklam kuşaklarıyla mağaza hakkındaki kampanyalar, indirimler ve fırsatları size özel hazırlanan Anons ve Jingle’larla müşterilerinize anında ulaştırabilirsiniz.

Ses sistemi kurdururken dikkat etmeniz gereken nokta mağazanızın büyüklüğüdür. Kurulacak sistemin keşfi seslendirme sistemlerinde profesyonel bir kişi tarafından yapılmalıdır. Kullanılması gereken hoparlör sayısı ve amfi seçimi doğru yapılmalıdır.

Eğer hoparlör sayınız 6 adetin üzerinde ise hat trafolu amfi ve hat trafolu hoparlör kullanılmalıdır. Hoparlör sayınız 6 adeti geçmiyor ise sistemde power amfi kullanılabilir.

Sistemde kullanılan amfi üzerinde mutlaka USB giriş, SD kart okuyucu ve bilgisayardan müzik yayını yapılabilmesi için AUX girişleri olmalıdır.

Power amfiler ile stereo ses yayını, hat trafolu amfiler ile mono ses yayını yapılır. Amfi çıkış gücü önemlidir. Mağazada yayın yapılan müzik yada anons sesi rahatsız edici yükseklikte  yada duyulmuyacak kadar düşük seviyede olamalıdır.

Amfi üzerinde mutlaka mikrofon girişi olmalıdır. Sisteme ilave edeceğiniz mikrofon sayesinde anlık indirim bilgileri yada personel çağrı anonsları yapabilirsiniz. Sistemde mikrofon ile anons yapılacak ise amfinin acil anons özelliği olmalıdır. Acil anons özelliği olan amfilerde mikrofon açıldığında müzik yayınını kısarak mikrofon sesini hoparlörlere iletir. Mikrofon kapatıldığında müzik yayınına devam eder.

Seslendirme sistemi ürün seçimi 

Sistemin kurulacağı yerin büyüklüğüne göre hoparlörlerin yerleşimi yapılmalıdır. Alçıpan yada taş yünü tavanlar için, tavan tipi hoparlör, kolon yada duvarlar için sutun tipi hoparlör kullanılmalıdır.

hoparlör

Sistemde kullanılacak hoparlör sayısına göre sistem hat trafolu yada power sistem ürünler kullanılmalıdır.Hoparlör sayısı 6 adetin üzerinde ise hat trafolu hoparlör ve hat trafolu amfi, değil ise power amfi ve hat trafosuz hoparlör kullanılmalıdır.

hat_trafolu_amfi

Amfi üzerinde USB girişi olup flash disk içerisine yüklediğimiz MP3 müzikleri çalabilmelidir. Ayrıca amfi üzerinde bilgisayardan ses girişi yapılabilmesi için AUX ses girişleri olmalıdır. Mağaza içerisinde mikrofon kullanacaksanız amfi üzerinde mikrofon girişi bulunmalı ve anons esnasında müzik yayının kesme özelliği olmalıdır.

Hoparlör fiyatları ve mağaza ses sistemleri ürün satış sitemizi inceleyebilirsiniz.

Mağaza seslendirme sistemleri 

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.