Mobese Şehir Güvenlik Sistemleri

Mobese nedir ?, mobese kurulumu,mobese kamerası, şehir kamera izleme sistemleri.

moese

M.O.B.E.S.E.  İstanbul Valiliği’nin desteği ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçirilen  Kent Bilgi ve Güvenlik Sistemi dir. İstanbul halkına sunulmakta olan kamu hizmetlerinin iyileştirilmesi, yönetim işlevinin kolaylaştırılması, muhtarlık hizmetlerinin düzenlenmesi ve suç sayısının düşürülmesi hedeflenmektedir.

İstanbul’ un önemli noktalarına kurulan kurulan 4700 hareketli ve sabit güvenlik kamerasının emniyet müdürlüğüne bağlı noktalardan izlenerek oluşturulan sistem sayesinde suç sayısının düşürülmesi hedeflenmiştir.

İstanbul’da kurulan mobese sistemi öncü olmuş ve bir çok ilde şehir izleme sistemi kurulmuştur. Ulusal kanallarda yada internet sitelerinde mobese kameralarından alınmış birçok kaza ve hırsızlık görüntüsü bulunmaktadır, bu da sistemlerin ne kadar faydalı olduğunu göz önüne koymaktadır. mobese

Mobese Sisteminin Kurulması 

Mobese sistemlerinde izleme yapabilmek için güvenlik kameraları kullanılmaktadır. Mevcut kurulun mobese sistemleri analog güvenlik kameraları ile kurulmuştur. Teknolojinin hızla ilerlemesi ile günümüzdeki mobese sistemleri ip kameralar ile kurulmaktadır.

Mobese sistemini oluşturan elemanlar.

1- Hareketli ( Speed Dome )  güvenlik kameraları : 360 derece dönebilen ve aşağı yukarı hareket edebilen aynı zamanda zoom yapma özelliği sayesinde görüntüyü yaklaştırıp uzaklaştırabilen güvenlik kameralarıdır. Hareket etme özelliği sayesinde takıldığı noktaya tamamen hakim olabilir.

2- Sabit güvenlik kamerası : Koruyucu bir muhafaza içrisine konularak kullanılan, tek bir noktaya odaklanabilen güvenlik kameralarıdır.

3- Görüntü kaydedici ve uzak nokta aktarıcı : Mobese kameralarının görüntülerinin kaydedilmesi ve merkez izleme noktasına aktarılması için kullanılır. Sistemin görüntüleri aktarması için internet hizmetine ihtiyacı vardır.

4- Görüntü kayıt ve izleme yazılımı : Bilgisayar aracılığı ile uzak noktalardaki güvenlik kamerası görüntülerini izlettirme ve kaydetme özelliğine sahip şehir izlemesi için özel olarak programlanmıştır. Kamera kayıtları sisteme bağlı server  bilgisayarlara yapılır.

mobese-kamera-sistemi

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.