Nvr Kayıt Cihazına İp Kamera Nasıl Tanıtılır Resimli Anlatım

İp kamera, Nvr kayıt cihazı, ip kamera programı, nvr ayarları, ip kamera tanıtma, kamera izleme programı, ip kamera sistemi, ip kamera kayıt cihazı ayarlanması

nvr kayıt cihazı ayarları

Nvr kayıt cihazına ip kamera tanıtılması için Nvr kayıt cihazı ve ip kamera nın aynı ağ geçidinde olması gerekmektedir. İlk olarak Nvr kayıt cihazımınız network ayarları menüsüne girip sistemin bulunduğu noktadaki modem ağ geçine göre nvr ip adresi ve ağ geçidini ayarlıyoruz.

Örnek verecek olursak nvr kayıt cihazını kuracağımız yerdeki modemimizin ağ geçidi  ip adresi 192.168.1.1 ise nvr kayıt cihazı ağ geçidini 192.168.1.1 ayarlayıp ip adresini sistemdeki diğer cihazlarla çakışmıyacak bir ip adresi atayarak ayarlıyoruz. ip adresimiz 192.168.1.100 olabilir.

Nvr kayıt cihazı network kablosunu switchimize taktıktan sonra ağ geçidi ve ip ayarını yapıyoruz, böylece nvr kayıt cihazımız ip kamera görüntülerini almaya hazır olmuş oluyor.

İkinci işlem takılacak ip kameraların network ayarlarının yapılması. kurulumunu yapacağımız ip kameralar sabit bir ip adresi ile yada DHCP özelliği sayesinde takıldığı ağ da boş bir ip adresini kendisi alır. Kameramız ip adresini bulmak yada sabit ip adresini değiştirmek için kamera içerinden çıkan ip bulma programını kullanmalıyız.

ip kamera bulma

 

İp bulma programını bilgisayarımıza kurup o bilgisayarı ip kameraların takılı olduğu network switch e takarak ip tool programı ile ip adreslerini bulup değiştirebiliriz.

ip kamera bulma programı

İp kameralarımızın network ayarları yapıldıktan sonra ip kameraların montajı ve bağlantıları yapılmalıdır. Tüm kamera montaj ve bağlantıları bittikten sonra NVR kayıt cihazı ip kamera bulma ve ekleme menüsüne girilir.

nvr kayıt cihazı ayarları

 

Girilen menüde Search seçeneğine basılarak ağ da çalışan ip kameralar bulunur. İp kameralar seçilerek istenilen görüntü kanallarına aktarılır. İp kamera eklenirken kameranın kullanıcı adı ve şifresi bilinmelidir. On vif özellikli nvr kayıt cihazlarında ip kamera otomatik eklendiğinde sistem kullanıcı adı ve şifresinin default değer olarak admin admin alır. Kameranın kullanıcı adı ve şifresi farklı ise düzeltilmelidir yoksa kamera görüntüsü gelmez.

 

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.