Paradox alarm sistemi Harici Siren Bağlantısı

Güvenlik sistemi kurulumunda Paradox alarm paneline Kdt siren bağlantısı yapılması, siren bağlantı şeması, harici siren bağlantısı yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar. Aşağıdaki şemeda kdt PS-128P, PS-128H, PS-128S paradox alarm panellerine bağlantı şeması görünmektedir.

 

kdt_siren_bağlantı_şeması

 

Yukarıdaki bağlantı şemasında harici siren alarm paneline + tetik olarak bağlantısı yapılmıştır. – tetik bağlantı yapılacak  ise siren üzerinde  + TRG girişi yerine – TRG girişi alarm panelinde BELL+ yerine PGM girişine bağlanmalıdır. Programlamadan PGM çıkışı aktif edilmelidir. 

Harici sirende TMPR  ( sabotaj ) çıkış uçları mutlaka panelin herhangi bir zone girişine bağlanmalıdır. Tamper çıkışları bağlanmaz ise sirenin kapağı açıldığında alarm çalmaz.

Paradox SP4000 alarm paneli bağlantı şeması  Paradox SP4000 alarm paneli programlama kılavuzu

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

XLR Jack Bağlantısı

Mikrofon XLR jack bağlantısı XLR jack soketli mikrofon mono gitar jack bağlantısı yukarıdaki şemaya göre yapılmalıdır. …

Bir yorum

  1. ÜSTAT BEYNİNİZE SAĞLIK

    PAYLAŞIMLARINIZ GAYET NET ANLAŞILIR TARZDA.

    TEŞEKKÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.