Paradox SP 4000 Alarm Paneli Bağlantı Şeması

SP4000 panel bağlantı şeması, paradox siren bağlantısı, paradox panel bağlantısı, sp 4000 programlama,

paradox_sp4000_bağlantı_şeması

Akü bağlantı uçları : Panel kartı üzerinde sol tarafta bulunan beyaz sokete 12 volt 7 amper akü bağlantısı yapılır. Red + 12 volt Black – 12 volt giriş uçlarıdır. Akü bağlantı soketi panel kutusu içerisinde çıkmaktadır.

AC giriş uçları : Alarm panelinin AC 16 volt besleme giriş uçlarıdır. Panel besleme trafosu 16 volt çıkış uçları buraya bağlanır. Trafo uçları ters bağlanmamalıdır.

PG1 çıkış ucu : Alarm panelinin programlanabilir ( PGM ) eksi tetik çıkış ucudur. Bu çıkış alarm esnasında eksi voltaj vermek için programlanır. Harici sirenin eksi tetikleme ucu buraya bağlanır. PG1 çıkışının aktif olması için programlamadan aktif edilmesi gerekir.

Bell + – çıkış uçları : Alarm panelinin dahili siren 12 volt çıkış ucudur. Panel alarma geçtiğinde bu uçlardan DC 12 Volt akım verir. Panel alarmda değilken voltaj olmaz.

AUX + – çıkış uçları : Alarm panelinin DC 12 Volt besleme çıkış uçlarıdır. Panele bağlanan pır dedektör, tuş takımı, harici siren gibi dedektörlerin besleme uçları buraya bağlanır.

GRN YEL : Data bağlantı uç girişleridir. Tuş takımının data uçları buraya bağlanır. Tuş takımının yeşil ucu GRN girişine, Sarı ucu YEL girişine bağlanmalıdır.

Zone Giriş Uçları  : Alarm sisteminde kullanılan manyetik kontak, pır dedektörü, harici siren sabotaj çıkış uçları, duman dedektörleri alarm çıkış uçları bu girişlere bağlanır. SP 4000 alarm panelinde 4 zone girişi bulunmaktadır. 1 bölge girişine birden fazla pır dedektör, manyetik kontak yada duman dedektörü bağlanabilir.

Telefon Hattı Giriş Uçları : ALarm panelinin müşteri telefonlarını araması yada merkezi gözlem istasyonuna bilgi göndermesi için sabit telefon hattı bağlantı giriş uçlarıdır.

RING –  TİP giriş uçları : Sabit hat giriş uçlarıdır.

R1 – T1 çıkış uçları : Sabit hat telefona çıkış uçları. Alarm panellerinde hat bağlantısı girdi çıktı yapılmalıdır. Telefon hat üzerinde ADSL modem var iste adsl splitter telefon çıkışı alarm paneli hat girişine bağlanmalıdır.

paradox alarm fiyatları

Paradox SP 4000 Alarm Paneli Programlama Kılavuzu

Paradox alarm bayi satış sitesi 

 

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.