TP LİNK TD-W9970 Modem Port Açma Resimli Anlatım

Tp link modem port yönlendirme, modem port açma nasıl yapılır, TP LİNK TD-W9970 Modem şifresi, modem port açma, port yönlendirme

1- İlk olarak web tarayıcımızdan yeni bir sayfa açıyoruz, sayfamızın adres çubuğuna modemimizin ayarları yapabileceğimiz 192.168.1.1 arayüz adresini giriyoruz.

2- TP Link Modem kullanıcı adı ve şifresini giriyoruz.

tp-link-modem-port-açma

3-   Ekrana gelen sayfada iletim seçeneğine tıklıyoruz. Alt sekmede açılan Sanal Sunucu menüsüne tıklayıp  Yeni Ekle butonuna basıyoruz.

TP LİNK TD-W9970 modem ayarları4- Yeni gelen sayfada  Servis Port kısmına dvr kayıt cihazımızın kullandığı port numarasını yazıyoruz. IP Adresi kısmına dvr kayıt cihazımızın yerel ip adresini yazıyoruz. Internal Port kısmına tekrar dvr kayıt cihazımızın port numarasını yazıp Kaydet butonuna basarak port açma işlemini bitiriyoruz.

port açma

5- DVR Kayıt cihazı birden fazla port kullanıyor ise tüm port numaraları için aynı işlemleri tekrarlayarak portlarımızı açıyoruz.

port yönlendirmeResimde görüldüğü gibi dvr kayıt cihazı ip adresi ve kullandığı port  yönlendirme işlemi yapılmış oluyor. Son olarak modem güvenlik duvarı açık ise mutlaka kapatmamız gerekiyor.

Yeni nesil dvr kayıt cihazlarında port yönlendirme yapmadan güvenlik kameralarının cep telefonundan izlenmesi mümkündür. Sizde eski dvr kayıt cihazınız yerine sabit ip ve modem port açma işlemi gerektirmeyen yani nesil HD DVR kayıt cihazı alarak basit bir şekilde kameralarını telefondan , tabletten yada bilgisayardan izleyebilirsiniz.

Sabit ip gerektirmeyen dvr kayıt cihazları fiyatları 

Müşteri Hizmetleri 

08508404684 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

3 yorum

 1. Fifa 15 için port açmalıyım elimde UDP ve TPC değerleri var o değerleri nereye ve nasıl ekleyeceğim? Lütfen daha detaylı açıklar mısınız?

 2. Fetullah Bulutlu

  Ümit bey ;

  Bu cihazda aynı ağ içerisindeki farklı cihazların, ay portuna nasıl yönlendirme yapabiliriz. Mesela aynı ağdaki iki farklı cihazın rdp portuna yönlendrme nasıl yapılır. Destek olabilirseniz çok sevinirim.

  Şimdiden teşekkürler.

 3. Fetullah Bulutlu

  Ümit bey ;

  Bu cihazda aynı ağ içerisindeki farklı cihazların, aynı numaraya sahip portuna nasıl yönlendirme yapabiliriz. Mesela aynı ağdaki iki farklı cihazın rdp portuna yönlendrme nasıl yapılır. Destek olabilirseniz çok sevinirim.

  Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.