Video Balun

Video balun nedir, video balun nasıl çalışır, aktif video balun sistemi, pasif video balun sistemleri.

Video görüntüsünün cat 5 yada cat 6 kablo ile 3000 metreye kadar taşınmasını sağlayan sisteme video balun sistemi denir. Özellikle kamera sistemlerinde analog kameraların görüntüsünü uzun mesafelere taşımak için kullanılır. Video balun cihazları iki parçadan oluşur. 1. parça kameradan çıkan video sinyalini cat 5 kablo ile taşınacak sinyale dönüştüren cihazdır. 2. parça cat 5 kablodan gelen sinyalin tekrar video sinyaline dönüştürülmesi için kullanılan cihazdır.  İki tip video balun cihazı vardır.

1- Pasif Video Balun Cihazı

Kısa mesafelerde  ( 200 metreye kadar ) video görüntüsünün cat5 yada cat 6 kablo ile  taşınabilmesi için kullanılır. İki parçadan oluşan set halinde satılır.

pasif-video-balun-cihazi  pasif-video-balun

2- Aktif Video Balun Cihazı

Uzun mesafelerde ( 3000 metreye kadar ) video görüntüsünün cat 5 yada cat 6 kablo ile taşınabilmesi için kullanılmaktadır. Alıcı yada verici tek tek satılır. İstenirse aktif balunla birlikte pasif balun kullanılabilir. Aktf balun cihazları DC 12 Volt besleme voltajı ile çalışmaktadır.

aktif-balun-cihazı    aktif-balun

Resimlerde 1 kanal aktif balun , 4 kanal aktif balun , 8 kanal aktif balun ve 16 kanal aktif balun ürünleri görülmektedir.

Video balun cihazlarda özellik ve kalitesine göre görüntü iletim mesafesi değişmektedir. Satın alırken ithalatçı firmanızdan kablo mesafenize uygun balun cihaz isteyiniz.

Müşteri Hizmetleri 

08508406904 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Elegance DVR Admin Şifre Resetleme Hizmeti

Elegance marka dvr kayıt cihazı şifre resetleme, TD1004ım dvr şifre, TD1008ım dvr şifre Şifre,TD1016ım dvr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.