Yangın Alarm Sistemleri

Duman dedektörü, yangın alarm sistemleri, yangın dedektörü, duman dedektörü fiyat, yangın ihbar sistemleri, yangın alarmı, yangın güvenlik sistemleri

yangın güvenlik sistemleri

Olası yangını, başlangıç aşamasında tehlikeli boyutlara varmadan algılama yaparak, sesli ve ışıklı olarak uyarı veren ve yangının söndürülmesiyle ilgili gerekli önlemlerin alınmasını sağlayan, sistemin takıldığı noktaya özel projelendirilmiş, tesis edilmesi yasalar gereği olan erken uyarı sistemidir.

Yangın alarm sistemleri en basit anlamda, yangını başlangıç aşamasında algılayarak gerekli olan yerleri sesli ve ışıklı olarak uyaran sistemlerdir.

İki farklı yangın algılama sistemi bulunur

Konvansiyonel yangın alarm sistemleri 

Konvansiyonel yangın algılama sistemlerinde, yangın durumu yada ariza bilgisi panel üzerinde bölge ( zone ) bazında görülür. Sistemin kurulu bulunduğu yer bölümlere ayrılmıştır. Bu bölümleme kat bazında yada bina bazında yapılabilir. Sistemde kablo tesisatı, oluşturulacak bölge sayısına göre yapılır. Her bölgeye en fazla 20 detektör bağlanabilmektedir. İstenildiği kadar yangın ihbar butonu kullanılabilir. Siren kablosu panelden ayrı olarak çekilmelidir.

Adresli yangın algılama sistemleri

Adresli yangın ihbar sistemlerinde yangın algılama elemanlarının bağlandığı loop (döngü) hatları mevcuttur. Loop hattının sayısı ve kablolama mesafesi kullanılan panele bağlıdır. Bir loop hattına en fazla 128 tane adresli eleman ( yangın dedektörü, ihbar butonu ) bağlanabilir. Loop’ta bulunan algılama elemanları kendi içerisinde bölgelere ayrılabildiği gibi her bir algılama elemanı üzerinde barındırdığı aderesleme switch’i sayesinde panel tarafından bireysel olarak algılanmaktadır, yani herhangi bir yangın dedektörü algılama yaptığında dedektörün takılı olduğu yer bireysel olarak panel üzerinden görülmektedir.

Müşteri Hizmetleri

08508406904  – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Paradox Alarm Servisi

Paradox ev ve iş yeri alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan paradox alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.