Zil Saati

İş yerlerinde mesai başlangıçlarında, molalarda ve mesai bitimlerinde ses olarak uyarı verilmesi için zil saati kullanılır. Zil saatinin amacı belirlenen zamanlarda çıkışlarına bağlı olan kampana zili istenilen süre kadar çaldırarak çalışan personele mesainin başladığını, mola çıkış ve bitişini ve çalışma mesaisinin bittiğini sesli olarak haber vermektir.

Zil Saati Bilgisayar Bağlantısı

Piyasada farklı marka ve tiplerde zil saatleri bulunmaktadır. Zil saatlerinin bağlantısı basittir. İlk olarak aldığımız zil saatinin mesai saatlerine göre programlamamız gerekir.  Zil saatini programlanması için bilgisayarımıza zil saatinin içerisinden çıkan programı kurup zil saatini bilgisayara bağlayarak programlanması yapılır.

Zil saatleri bilgisayara iki farklı şekilde bağlanır. Zil saatimizde usb bağlantı çıkışı var ise bilgisayarın usb girişinden, usb değilde zil saati RS232 bağlantı çıkışı var ise bilgisayarımızın com port rs232  girişinden bağlanılır. Bilgisayarınızda RS232 girişi yok ise usb-Rs232 çevirici almanız  gerekir.

Zil Saati Programlaması 

Bilgisayarımız zil saatimizi programlama için gerekli olan programı kurup çalıştırmamız gerekir. Program çalıştırıldığında zil sattinin bilgisayara bağlı olup olmadığı kontrol eder, eğer zil saati bağlı değil ise hiçbir programlama işlemi yaptırmaz. Zil saati aktif ise programda zil saatinin hangi saat ve dakilarda aktif olacağı ve kaç saniye çıkış vereceği değerleri girilir ve cihaza bu bilgi kaydet tuşuna basarak yollanılır. Örnek verecek olursak mesai saatimiz kaçta başlıyor ise programlamada ilk saat değerini bunu girip kaç saniye çıkış vereceğini girmeliyiz. Bu şekilde tim mola başlangıç – bitiş ve mesai bitiş saatlerini yazıp haftanın hangi günleri aktif olacağı seçilmelidir. Zil saati için haftanın her gününe ayrı ayrı programlama yapılabilir.

zil saati programı

Zil Saatinin Bağlantısı 

Zil saatimizi programladıktan sonra sistemin çalışması için kampana zil bağlantısı yapılmalıdır. Kampana ziller 220 volt geldiğinde öten cihazlardır. Zil saati yaptığımız programlamaya göre istenilen saatlerde belirtilen saniye boyunca kampana zillere 220 volt göndererek çalmasını sağlar. Kampana zil bağlantısı basittir. Zil saatimizin 220 volt kampana zil çıkış uçları kampana zil giriş uçlarına bağlanarak yapılır. Aynı anda birden fazla kampana zil çalıştırılabilir. Örneğin büyük bir fabrikada 10 adet kampana zil tek bir zil saatine bağlanarak hepsinin aynı anda çalması yaptırılabilir. Zil saati sadece programlama yapılacakken bilgisayara bağlı olması gerekir, Çalışma esnasında bilgisayara bağlantısı şart değildir. Bilgisayardan bağımsız çalışan cihazlardır.

zil saati bağlantısı

Strike ST 490 Zil Saati  Fiyatı

 

Sipariş ve ödeme :   www.teknikdepo.net  online satış sitemizden fabrika paydos zil saati ünitesini kredi kartı ile satın alabilirsiniz.

Teknik Destek ve Garanti : Satın olmuş olduğunuz ST-490 Zil saati faturalı ve 2 yıl garantilidir. Ürünlerin kurulumu ve ayarlarıyla ilgili teknik servis ekibimiz 7-24 teknik destek vermektedir.

Müşteri Hizmetleri 

08508404684 – info@genesisguvenlik.com

Hakkımda Ümit ÖZALP

1982 İstanbul doğumlu. 1999 yılında sektörün öncü firmalarından Senkron Güvenlik Sistemlerinde teknisyen olarak işe başladı. Şuan özel sektörde bayi eğitim ve teknik servis sorumlusu olarak görev yapmakta aynı zamanda Bilgi Teknolojileri Eğitim Kurumunda güvenlik sistemleri kursu eğitmeni

İlginizi çekebilir

Merter alarm servisi

Yaşamakta olduğunuz alarm sistemi arıza ve sorunları için firmamızdan Merter alarm servisi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız bir çok farklı …

2 yorum

  1. Strike ST 490 Zil Çaldirma Saati için bir fiyat teklifi alabilir miyim?

  2. fiyat teklifi alabilir miyiz ?

    iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.